بازداشت ۲ زورگیر قمه به دست در جنوب تهران

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی در این‌باره گفت: اوایل خردادماه سال جاری و درپی وقوع چندین فقره زورگیری از شهروندان درحال رانندگی و گذر از معابر عمومی، رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در نخستین گام از مالباختگان برای حضور در مقر انتظامی دعوت کردند.

وی با اشاره به حضور شکات در مقر انتظامی اظهارکرد: کارآگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که سارقان راکب و ترک‌نشین یک دستگاه موتورسیکلت هوندای قرمز رنگ هستند که با پوشش کلاه و دستکش در جنوب شهر تهران از افرادی که در حال گذر از معابر عمومی و کار با تلفن همراه بودند، زورگیری کرده‌اند. این دو نفر به وسیله یک قبضه قمه و چاقو مالباختگان را تهدید کرده و اموال با ارزش آنان را به سرقت برده بودند.  

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌ کارآگاهان با توجه به اهمیت موضوع با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق شدند هویت افراد زورگیر را شناسایی کنند. همچنین در جریان‌ بررسی‌های تکمیلی متوجه شدند که این دو نفر از متهمان سابقه‌دار حرفه‌ای هستند که اکثر سرقت‌هایشان از زنان و افراد کم توان بوده است.

ولیپور گودرزی ادامه داد:‌ کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ در گام بعدی با بهره گیری از روش‌های میدانی و اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه دو فرد سارق را در جنوب شهر تهران شناسایی کنند و پس از هماهنگی با مقام قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه این دو نفر  را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.

وی با اشاره به ماموریت کارآگاهان برای دستگیری این دو نفر، گفت: دو متهم به محض مشاهده ماموران اقدام به فرار کردند که در همین راستا تعقیب و گریز پیاده میان این افراد و ماموران آغاز شد. دقایقی بعد یکی از سارقان که در حین فرار بود، با توجه به عدم تعادل و تمرکز کافی به زمین برخورد کرد و توسط ماموران دستگیر شد. متهم دوم نیز همچنان به فرار خود ادامه داد که در همین راستا کارآگاهان مجبور شدند برای دستگیری این فرد با رعایت قانون به کارگیری سلاح یک تیر هوایی شلیک کنند. با شلیک تیر هوایی متهم  دو نیز متوقف و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به بازرسی از محل دستگیری دو متهم، اظهارکرد: ماموران در جریان بازرسی از محل اختفای دو متهم تعدادی اموال مسروقه را کشف و ضبط کردند. همچنین این افراد تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن لب به اعتراف بازکرده و به جرم خود مبنی بر زورگیری از چند شهروند با تهدید قمه اعتراف کردند.  

ولی‌پور گودرزی با اشاره به تشکیل پرونده برای دو متهم دستگیر شده، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس آگاهی برای کشف دیگر جرائم احتمالی و شناسایی مالباختگان نیز در حال انجام است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا