قندخون بالا چه بلایی روی پوست شما می‌آورد

آفتاب‌‌نیوز :

در حال حاضر تقریباً ۴ میلیون نفر در بریتانیا تشخیص دیابت دارند، اما تخمین زده می‌شود که ۵۰۰ هزار نفر دیگر نیز به این بیماری مبتلا هستند که از ابتلا به آن اطلاعی ندارند. این ارقام توسط بنیاد دیابت و سلامتی منتشر شده است که همچنین می‌گوید از هر ۱۰ نفر مبتلا به دیابت ۹ نفر مبتلا به نوع ۲ هستند که در بسیاری از موارد قابل پیشگیری است. به گفته NHS، دیابت نوع ۲ می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی جدی مانند بیماری قلبی یا سکته شود.

قند خون بالا می‌تواند باعث دیابت شود و اگر قند خون شما برای مدت طولانی بالا باشد، می‌تواند منجر به آسیب دائمی به بخش‌هایی از بدن مانند چشم ها، اعصاب، کلیه‌ها و رگ‌های خونی شود.

تعدادی از علائم رایج دیابت بر روی پوست ظاهر می‌شود. این‌ها شامل پوست خشک و ترک خورده و همچنین علائم خاص‌تر است.

علائم دیابت بر روی پوست 

 افراد مبتلا به دیابت ممکن است لکه‌های زرد، قرمز یا قهوه‌ای را روی پوست خود تجربه کنند. این پدیده‌ای به نام NLD است که روی ساق پا تأثیر می‌گذارد و به تدریج رخ می‌دهد. پوست این ناحیه ممکن است نازک و زخمی شود. هنگامی که بهبود می‌یابد، NLD می‌تواند یک جای قهوه‌ای باقی بماند.

علت تاثیر قند خون بالا روی پوست

علل NLD ناشناخته است، اما بیشتر افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یکی دیگر از مشکلات پوستی آن چیزی است که به عنوان درموپاتی دیابتی شناخته می‌شود، که به عنوان لکه‌های ساق پا هم شناخته می‌شود، این بیماری ضایعات گرد و برجسته‌ای را ایجاد می‌کند که می‌تواند به زخم تبدیل شود. بخشی از علائم دیابت بر روی پوست گره‌های کوچک و بزرگی در زیر پوست هستند که شبیه تاول‌های زیر پوستی می‌شوند. باز هم علت ناشناخته است.

علائم اصلی دیابت

راهنمای NHS نشان می‌دهد که اگر علائم اصلی دیابت را تجربه کردید، باید به پزشک عمومی مراجعه کنید:

احساس تشنگی شدید

ادرار کردن بیشتر از حد معمول، به خصوص در شب

احساس خستگی بسیار

کاهش وزن و از دست دادن حجم عضلانی

خارش اطراف آلت تناسلی یا واژن، یا دوره‌های مکرر برفک

بریدگی‌ها یا زخم‌هایی که به آرامی بهبود می‌یابند

تاری دید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا