سیاوش یزدانی از سپاهان جدا می‌شود؟

آفتاب‌‌نیوز :

سیاوش یزدانی فصل پرماجرایی را پشت سر گذاشت و بعد از دوران ناموفق در استقلال، کارش را در جمع طلایی‌پوشان اصفهانی آغاز کرد، اما نتوانست به مهره مورد اعتماد ژوزه مورایس تبدیل شود و فرصت بازی چندانی را به‌دست نیاورد. البته که در دو هفته پایانی فصل گذشته معادلات به سود یزدانی رقم خورد و این مدافع باتجربه توانست در ترکیب اصلی سپاهان به میدان برود، اما با این‌حال او فصل خوبی را پشت سر نگذاشت و جمعاً در طول ۳۰ هفته، تنها در ۹ مسابقه در ترکیب اولیه تیم‌هایش (استقلال و سپاهان) به میدان رفت.

یزدانی با وجود آنکه فصل موفقی را پشت سر نگذاشت، با تکیه بر قرارداد سه‌ساله‌اش با سپاهان، در اردوی پیش‌فصل این تیم حضور پیدا کرد و در حال حاضر هم در حال گذراندن تمرینات آماده‌سازی است. در این میان، حفظ محمد دانشگر و نیلسون جونیور در کنار جذب هادی محمدی باعث شده تا شانس بازی سیاوش یزدانی در ترکیب اصلی سپاهان در فصل آینده به حداقل برسد و همین مسئله مدافع سابق استقلال را به فکر جدایی از جمع شاگردان ژوزه مورایس انداخته است.

ذوب‌آهن، مقصد احتمالی یزدانی؟

مدافع ۳۱ ساله فوتبال ایران که امید زیادی برای بازگشت به فهرست تیم ملی دارد، در لیگ بیست‌وسوم به دنبال حضور در ترکیب اصلی است و ترافیک عجیب در خط دفاعی سپاهان باعث شده تا سیاوش یزدانی از خواسته خود دور شود. همین مسئله شایعات درباره آینده کاری این مدافع باتجربه را افزایش داده و گفته می‌شود که در صورت دریافت پیشنهاد مناسب، سیاوش یزدانی میلِ به جدایی از جمع طلایی‌پوشان اصفهانی دارد و این احتمال وجود دارد که او فصل آینده در جمع شاگردان ژوزه مورایس نباشد.

ذوب‌آهن اصفهان که در خط دفاعی بازیکنانی مانند آرمان اکوان و حامد نورمحمدی را از دست داده، به دنبال تقویت خط دفاعی خود است و همین مسئله باعث شده تا ذوبی‌ها به جدی‌ترین مشتری مدافع باتجربه سپاهان تبدیل شوند. در این زمینه البته راه جدایی یزدانی از جمع شاگردان مورایس آسان نیست و او با توجه به اینکه هنوز دو فصل دیگر با طلایی‌پوشان قرارداد دارد، راه سختی را برای جدایی در پیش دارد و به نظر می‌رسد که طی روز‌های آینده سرنوشت او مشخص خواهد شد.

در انتظار تصمیم مهم ربیعی

یزدانی نه‌تن‌ها راه سختی برای جدایی از سپاهان دارد بلکه در نقطه مقابل هم ذوبی‌ها با محدودیتی عجیب برای جذب مدافع طلایی‌پوش مواجه هستند. ذوب‌آهن اصفهان جزو تیم‌های فعال بازار نقل‌وانتقالات تابستانه محسوب می‌شود و بررسی دقیق‌تر فهرست سبزپوشان حکایت از آن دارد که ذوبی‌ها از ۶ سهمیه خرید بازیکن لیگ برتری استفاده کرده‌اند و تنها یک سهمیه دیگر برای جذب بازیکن لیگ برتری دارند که همین مسئله باعث شده تا محمد ربیعی با صبوری بیشتری گزینه‌های موردنظر را بررسی کند.

ربیعی به دنبال آن بود تا جلال‌الدین علی‌محمدی را برای تقویت خط هافبک تیمش جذب کند و همچنین سیاوش یزدانی را به خط دفاعی سبزپوشان اضافه نماید، اما حالا با توجه به محدودیت موجود، سرمربی ذوبی‌ها حق انتخاب یک بازیکن را دارد که به نظر می‌رسد طی روز‌های آتی سرمربی ذوب‌آهن انتخاب نهایی خود را انجام خواهد داد و سرنوشت آخرین خرید لیگ برتری ذوب‌آهن مشخص می‌شود. با توجه به تغییر و تحولات در خط دفاعی، به نظر می‌رسد که احتمال جذب یزدانی بیش از علی‌محمدی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا