رئیس جامعه مدرسین: اگر مأموران پلیس، مردم را در کنار خود ببینند، در مواجهه با ناهنجاری‌ها با دلگرمی بیشتری به وظیفه خود عمل خواهند کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، هم‌افزایی و هماهنگی دستگاه‌های مسئول را عامل عقب نشینی دشمنان در ترویج ناهنجاری‌های فرهنگی ارزیابی کرد و ضمن تأکید بر نقش مردم در مبارزه با بی‌حجابی، از جبهه فرهنگی کشور خواست تا یک صدا از اقدامات پلیس پشتیبانی کنند.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با فرمانده انتظامی استان قم که امروز ۲۵ تیرماه برگزار شد، مجموعه انتظامی کشور را پناهگاه و مسئول حفظ امنیت مردم عنوان کرد و گفت: مجموعه انتظامی مسئولیت سنگینی در نظام ما دارد و در حقیقت حامی جان و مال مردم است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با تاکید بر لزوم افزایش محبوبیت پلیس در جامعه اظهار کرد: باید تلاش شود تا اطمینان عمومی نسبت به پلیس افزایش پیدا کند و این به کارکرد پلیس بازمی‌گردد.

امام جمعه قم با اشاره به تلاش‌های دشمنان در جهت کمرنگ کردن رابطه مردم با دین و ارزش‌ها، تصریح کرد: در شهرهایی که هویت دینی و مذهبی بیشتری دارند و جایگاه‌هایی همچون بقاع متبرکه و مرجعیت دینی حضور دارند، دشمنان برای کمرنگ کردن رابطه مردم با دین و ارزش‌ها و در شرائط فعلی، برای از بین بردن عفاف و حجاب، سرمایه گذاری بیشتری انجام می‌دهند و حتی گروه‌هایی را برای عادی سازی برخی ناهنجاری‌ها روانه این شهرها می‌کنند.

وی تقویت هم‌افزایی و هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول را عامل عقب نشینی دشمنان ارزیابی کرد و افزود: باید بین دستگاه‌های مسئول نظیر دولت، مجلس، دستگاه قضایی و انتظامی، هم‌افزایی و هماهنگی‌های لازم وجود داشته باشد و مأموریت‌ها و جایگاه‌ها مشخص شود تا در نتیجه، نیروهای پلیس در انجام وظیفه خود احساس دلسردی نکنند.

نهادهای فرهنگی باید بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب عمل کنند

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری، افزود: نهادهای فرهنگی نیز باید بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، از بیانیه گام دوم گرفته تا جهاد تبیین و مسئله اولویت تبلیغ، عمل کنند و اساساً رسالت اسلامی خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: مشکل اول دستگاه‌های فرهنگی، مشکل بودجه نیست؛ بلکه فعالیت‌های موازی و عدم وجود مرزبندی صحیح میان فعالیت‌هاست. بنابراین جبهه فرهنگی باید یک صدا باشند و تقسیم کار انجام دهند؛ چرا که اگر در کنار هم قرارگیرند و از اقدامات پلیس پشتیبانی کنند، نه تنها مسئله‌ای مانند حجاب بلکه سایر مسائل نیز قابل حل خواهد بود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه نقش مردم در حمایت از پلیس را مهم توصیف کرد و گفت: در مسئله عفاف و حجاب، نقش مردم بی بدیل است؛ چرا که اگر مأموران پلیس مردم را در کنار خود ببینند، در مواجهه با ناهنجاری‌ها با دلگرمی بیشتری به وظیفه خود عمل خواهند کرد.

حوزه علمیه پشتیبان پلیس است

وی پیشگیری را مهم‌تر از مبارزه با معلول دانست و ضمن تأکید بر لزوم حمایت همه دستگاه‌ها از اقدامات پلیس، تصریح کرد: حوزه علمیه پشتیبان شماست.

در ابتدای این جلسه، سرتیپ دوم محمدرضا میرحیدری گزارشی از وضعیت انتظامی قم در حوزه‌های مختلف از جمله مسئله عفاف و حجاب ارائه کرد و گفت: از حوزه علمیه انتظار داریم تا با استمرار حمایت از پلیس، سبب دلگرمی و تقویت هرچه بیشتر روحیه همکاران ما گردد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا