ماجرای حمله به خوابگاه دختران ووشوکار چه بود؟

آفتاب‌‌نیوز :

رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور جوانان در بخش دختران، روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار شد که البته این رقابت‌ها همانند سال گذشته نیز با حواشی بسیار زیادی همراه بود. اتفاقاتی که به نظر می‌رسد به دلیل تکرار شدن، باید ریشه‌یابی و حل شود.

ماجرا از این قرار است که در جریان این رقابت‌ها، همانند سال گذشته که «احسان ده‌پهلوان» پدر دو تن از دختران سانداکار با مربیان و داوران بازی درگیر شده بود، باز هم همان فرد با مربیان و داوران درگیر شده که البته این‌بار ماجرا تنها به درگیری روز مسابقات ختم نشده و حتی تا ساختمان فدراسیون هم کشیده شده است.

روز گذشته (پنج‌شنبه – ۱ تیر ۱۴۰۲) فرد ذکر شده، طبق تصاویر، ویدیوها و بیانیه فدراسیون، به همراه همسر و فرزندان خود، در اعتراض به نتایج کسب شده در مسابقات قهرمانی کشور و حذف دختران از این مسابقات، به ساختمان فدراسیون ووشو حمله کرده و باعث آسیب رسیدن به اموال عمومی، خوابگاه تیم ملی زنان و زخمی شدن چند تن از ملی‌پوشان شده است.

البته پدر این دو ووشوکار همدانی، در مصاحبه خود با یکی از رسانه‌ها، اعلام کرده که عوامل برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان دختران با شوکر و اسپری فلفل به سمت دختران و همسر او حمله کرده‌اند و این موضوع دلیل درگیری او با عوامل برگزاری مسابقات و فدراسیون است. اتفاقی که در صورت صحت داشتن نیز نمی‌تواند دلیلی قانع کننده برای حمله او به فدراسیون و خوابگاه تیم ملی دختران باشد.

البته پیش از اتفاق روز گذشته فدراسیون ووشو با انتشار بیانیه‌ای اطلاع داد که به جد پیگیر موضوع رخ داده در مسابقات قهرمانی کشور است و تکرار این اتفاق توسط «احسان ده‌پهلوان» را محکوم کرد. 

البته سال گذشته نیز پس از رخ دادن درگیری‌ها در آکادمی ملی ووشو ایران، خواهران منصوریان (شهربانو و سهیلا) با خریدن گل و شیرینی به عیادت خانواده ده‌پهلوان رفته و ضمن دلجویی از آن‌ها، ماجرا را به پایان رساندند. با تکرار این ماجرا در مسابقات امسال اما به نظر می‌رسد که فدراسیون ووشو باید اقدامات جدی‌تری را در راستای حله ریشه‌ای آن انجام دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا