گل‌محمدی: توقع هواداران با منابع مالی ما همخوانی ندارد/ بی‌تماشاگر شدن بازی اتفاق زشتی بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سرمربی پرسپولیس در رابطه با اولین تقابل تیمش در لیگ برتر می‌گوید همیشه یک شروع خوب برای قهرمانی الزامی است و جمع آوری امتیازات باعث می‌شود با روحیه بیشتر روند رو به رشدی را در طول مسابقات طی کنند.

یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل آلومینیوم در هفته نخست لیگ برتر اظهار کرد: روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک می‌گویم. اولین نشست لیگ است و خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم که دوباره سرمربی پرسپولیس هستم. این افتخار را دارم که برای چهارمین سال پیاپی اینجا باشم. این به خاطر لطف خدا و حمایت هواداران است و امیدواریم مثل سال قبل امسال هم برای شادی هواداران به موفقیت برسیم. این اولین بازی لیگ است و همیشه یک شروع خوب برای قهرمانی الزامی است. جمع آوری امتیازات باعث می‌شود با روحیه بیشتر روند رو به رشدی را در طول مسابقات طی کنیم.

او ادامه داد: مقابل آلومینیوم با مربی‌گری مجتبی حسینی کار سختی در پیش داریم. همیشه تیمش پرتلاش است و هر جا بود، تیم منظمی را در اختیار داشت. امیدواریم بتوانیم با وجود مشکلاتمان روند خوبی را شروع کنیم. از نظر آمادگی تا حدودی آماده هستیم. به هر صورت شروع خوبی نداشتیم و متاسفانه اردو و بازی‌هایمان لغو شد اما با این حال تلاش کردیم کمبودهایمان را جبران کنیم. خدا را شکر توانستیم بازی‌های دوستانه خوبی انجام دهیم و بازیکنان را آماده نگه داریم. این انگیزه را در بازیکنان می‌بینم که خوب کار کنیم. قطعا برخی از ناهماهنگی‌ها وجود دارد اما ان‌شاءالله بتوانیم بازی خوبی مقابل آلومینیوم انجام دهیم.

گل‌محمدی درباره حضور نیافتن تماشاگران در ورزشگاه گفت: شوک خیلی بدی بود. می‌خواستیم بعد از سه قهرمانی با حضور هواداران کار را شروع کنیم. شوک منفی و بدی بود و باورم نمی‌شود از شروع مسابقات این ناهماهنگی به وجود می‌آید. معنی ندارد پرطرفدارترین تیم آسیا در اولین بازی لیگ بدون هوادار به زمین برود. اگر زیرساخت‌هایش را نداریم، پیشنهاد می‌کنم یک سال لیگ را تعطیل کنیم و شرایط را فراهم کنیم و بعد لیگ را شروع کنیم. نمی‌شود از همین ابتدا چنین مسائلی پیش بیاید و این برای فوتبال ما زشت است. نمی‌دانم دلیلش چه بود. با این نوع برنامه ریزی و نگاه فوتبال، روز به روز پس رفت می‌کنیم. در کشورهای دیگر ساختار و سرمایه‌گذاری را می‌بینیم. اینجا به جای پیشرفت فقط پسرفت می‌کنیم. من از این خبر ناراحت شدم و حس بی انگیزگی در وجودمان به وجود آمد. ما فقط بلدیم ان‌شاءالله و ماشاءالله بگوییم

او درباره جذب بازیکن خارجی عنوان کرد: توقع مردم به‌جاست اما سطح توقع آن‌ها با سطح منابع مالی هم‌خوانی ندارد و تنها درآمدزایی ما همین اسپانسر روی پیراهن است. درآمدزایی باشگاه‌های خارجی حق پخش و مسائل دیگر است و راه‌های زیادی برای درآمدزایی وجود دارد. ممکن است یک باشگاه از یک کارخانه یا منبعی درآمد دارد اما ما یک باشگاه دولتی هستیم که فقط چشممان به این است که چه کسی اسپانسر ما می‌شود. با این حال تلاش می‌کنیم که نقاط قوت‌مان را بیشتر و نقاط ضعفمان را تقویت کنیم اما این کار منابع مالی می‌خواهد.

گل‌محمدی اضافه کرد: ما از دو سال پیش ۵ درصد و از پارسال ۱۵ درصد طلب داریم. امسال هم تاکنون ۱۰۰۰ تومان به بچه‌ها داده نشده است. به هر حال جور می‌شود و مشکلی نیست. مدیرعامل شبانه روز در حال تلاش است اما آنقدر هزینه‌هایمان زیاد است که درک می‌کنید. اعضای تیم ما پارسال پولشان را نگرفتند و صبر کردند که بدهی‌ها پرداخت شود تا مجوز حرفه‌ای بگیریم. اگر این کار را نمی‌کردیم شاید مثل تیم دیگر از آسیا کنار گذاشته می‌شدیم. درست است که سطح توقع مردم بالا و به‌جاست اما این توقع با بودجه ما نمی‌خواند. آقای درویش بهتر می‌تواند در این رابطه صحبت کند.

او درباره شایعات مبنی بر بازگشت عیسی آل کثیر بیان کرد: چنین چیزی امکان ندارد. ما چنین گزینه‌ای نداریم که به صورت کلی بخواهیم بازیکنان مازاد تیم‌ها را جذب کنیم. اگر بخواهیم خارجی هم بگیریم باید بتواند کمک کند. بازیکن باکیفیت حداقل یک میلیون دلار قیمتش است. شرایط باشگاه را هم کنار این مساله بگذاریم، می‌بینیم امکانش نیست. در این مدت بازیکنان زیادی را دیدم اما گزینه‌ای را باید بیاوریم که با اطمینان خاطر بتواند کمک کند. برخی‌ها هم خبر ندارند اینجا چه خبر است و انتقاد می‌کنند. ما مشکلات عمیقی داریم و با چیزی که از بیرون نشان داده می‌شود، متفاوت است. درباره جذب بازیکن خارجی هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم.

سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت شهاب زاهدی هم گفت: او بازیکن ملی ماست و بازیکن همینجا بود. او جای پیشرفت زیادی دارد و در چند سال گذشته با توجه به اتفاقات اوکراین باشگاه‌هایش را عوض می‌کرد و ثبات خوبی نداشت. با این حال او بازی به بازی می‌تواند بهتر شود. موقعیت‌شناسی و ضربه‌هایش خوب است و باید بتواند بیشتر بدود.

او درباره جذب دروازه‌بان نیز گفت: من یک گزینه داشتیم و هفته پیش صحبت کردیم. منتظرم ببینم وضعیتش چگونه است. اینکه می‌گویند مهاجم دادم تا آن بازیکن را جذب کنم خیر. یک دروازه‌بان زیر 23 سال معرفی کردم و فکر می‌کنم در چند روز آینده کارهایش انجام شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا