در مدت اخیر هیچ فردی بنا بر ماهیتِ خبرنگاری به زندان نیفتاده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عبدالله گنجی در مصاحبه با برنامه رویداد ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار كرد: در این سال‌ها شرایطی سخت را سپری كردیم و در پیچیدگی توطئه‌ها در حوزه رسانه خاصه جراید با قیمت‌های سرسام‌آور ابزار رسانه نظیر كاغذ روبه‌رو بودیم.

وی با اشاره به دریافتی كم خبرنگار و كارهایی پر مشقت تصریح كرد: عمدتاً خبرنگاران ما افرادی ارزشمند هستند و در هر حوزه‌ای دغدغه داشته و تلاش دارند صادقانه بنویسند.

گنجی با بیان این كه خبرنگاران فهیم ایرانی دوست دارند احساس تعلقشان به كشور دیده شود، افزود: پروژه‌های مشتركی سال‌ها در رسانه داشتیم و در بسیاری جاها موفق بوده‌ایم. هر چند از سوی اپوزیسیون و برخی داخلی‌ها همواره با اتهاماتی روبه‌رو می‌شویم كه زندانی‌شدن خبرنگاران و… را در پی داشته است.

وی با بیان این كه در مدت اخیر هیچ فردی بنا بر ماهیتِ خبرنگاری به زندان نیفتاده است، تصریح كرد: در قانون جمهوری اسلامی مدیران مسئول پاسخگو هستند و ممكن است فشارهایی از بیرون و داخل وجود داشته باشد تا عده‌ای بخواهند خبرنگار را به كار بگیرند!

گنجی ادامه داد: در حوزه اقتصاد رسانه همچنان مشكلاتی داریم و ازاین‌رو خبرنگاری همواره با آسیبی به نام مهاجرت از رسانه روبه‌رو است. بسیاری خبرنگاران ما وقتی زمینه‌ای فراهم شود، با وجود استخوان خردكردن در این تخصص، نمی‌توانند از جهت اقتصادی تأمین باشند و ازاین‌رو به سمت مشاغل دیگر می‌روند و حتی اگر دولت‌های همسو وارد قدرت شوند، به‌راحتی با آن‌ها همراه باشند و تجربه و سوابق قبلی را به خاك بسپارند.

وی تصریح كرد: تشكل‌های صنفی اصحاب رسانه توفیق جدی برای گره‌گشایی و كارهای زیر بنایی و انگیزه‌بخش نداشته‌اند و همه این سال‌ها توفیقی مشاهده نشده است و در برخی جاها نیز رسانه‌ها و خبرنگاران با نجابت پای‌كار دولت و حكومت آمده‌اند و به میدان قدم گذاشتند.

گنجی یادآوری كرد: بخشی از امپراتوری دروغ از سوی خبرنگاران ما خنثی شد و با ایجاد تردید در مردم در مقابل اغتشاشات، در نهایت منجر شدند كه مردم به این بحث نپیوندند.

وی در این راستا كشته‌سازی و فرار مسئولین به ونزوئلا را مطرح كرد و گفت: پاسخ به این دروغ‌ها توسط خبرنگاران ما در پاییز و زمستان سال گذشته اتفاق افتاد. این چهره شناخته شده حوزه خبر و رسانه به مصلحت‌های حكومت نیز اشاره كرد كه در صورت خواست و نیاز، از سوی رسانه‌ها رعایت می‌شود و امانت‌داری و همراهی در این راستا شكل می‌گیرد.

گنجی اضافه كرد: عده‌ای نیز تصور می‌كنند مقابله با جمهوری اسلامی به شكل خشونت‌آمیز باید در قالب رسانه باشد و طبیعتاً این‌ها احساس آزادی نمی‌كنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا