شاخص بورس ۱۳ هزار واحد افت کرد

آفتاب‌‌نیوز :

بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را بر خلاف روز‌های گذشته، با فشار عرضه آغاز کرد و رفته رفته بر فشار عرضه‌ها افزوده شد و در نهایت با نزول شاخص کل به کار خود پایان داد؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۱۳ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۳۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی ۶ هزار واحدی به ارتفاع ۷۱۳ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «شستا» و «شپدیس» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «فجهان»، «خاور» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خگستر»، «ورنا» و «وساپا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «نیان»، «دی» و «کتوسعه» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزار میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۵۷۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند. 

در بازار امروز ۹۵ نماد در محدوده مثبت و ۳۲۷ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۰۲ نماد در محدوده مثبت و ۲۱۳ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا