چمران: سازندگان غیرمجاز با تفنگ و قداره ساختمان می سازند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رئیس شورای شهر تهران به ساخت و سازهای غیرقانونی در شهر اشاره کرد و گفت: افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی می‌کنند، مافیا هستند و با قداره و تفنگ می آیند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر ضمن تبریک روز خبرنگار، گفت: قرار بود امروز معاونت فرهنگی اجتماعی گزارشی از عملکرد خود ارائه دهد؛ ولی به دلیل حادثه ناگوار منطقه 19 که منجر به فوت 5 نفر از عزیزان شد (شهید خدمت شدند) برنامه تغییر کرد و قرار شد شهردار منطقه 19، مدیرعامل آتش‌نشانی و … در شورا حاضر و گزارشی ارائه دهند تا هم مردم و هم اعضای شورای شهر در جریان دقیق این حادثه قرار گیرند.

 

وی با بیان اینکه انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر برای سال سوم امروز انجام می‌شود، گفت: بعد از این کار یک نامگذاری و بررسی باغات را داریم.

 

رئیس شورای شهر تهران به بحث ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت:‌باید یک هماهنگی‌های منسجمی صورت گیرد ما با آقای منتظری هماهنگی کرده بودیم که مأمورین شهرداری از طریق قوه قضائیه حکم گرفته و اقدام به تخریب کنند.

 

چمران اضافه کرد: برای من همیشه این سوال است که چرا باید عده‌ای تخلف کنند و بعد به ماده 100 بروند یا نروند! سپس ما حکم قضایی بگیریم و آن ملک غیرقانونی را تخریب کنیم. شهرداری که نمی‌تواند حکم دهد باید از مراجع ذی‌صلاح حکم دریافت کند و ما بعد از طی این مراحل به جای اول برمی‌گردیم یعنی تخریب؛ از ابتدا نباید اجازه ساخت و ساز غیرقانونی دهیم.

 

وی گفت: ما به دنبال هماهنگی هستیم و امیدواریم یک بار برای همیشه این هماهنگی ایجاد شود؛ ببینید این حوادث فقط در منطقه 19 رخ نمی‌دهد ما در گلابدره هم ساختمان‌های ناایمن داریم و در خاک‌سفید همین‌طور است و هر روز یک طبقه اضافه می کنند.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوعات قابل پیگیری است، گفت: ما باید قبل از شروع کار پیشگیری کنیم ابتدا باید نیروهای شهرداری تسلط خوبی داشته باشند تا از اتفاقات سریع مطلع شوند؛ افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی می‌کنند مافیا هستند و با قداره و تفنگ می‌آیند و ساختمان می‌سازند با 4 نفر کارگر که این کار را نمی‌کنند. وقتی آنها با چنین تدارکاتی می‌آیند شهرداری هم در این شرایط با پلیس هماهنگی برای تخریب می کند. برای حادثه خلازیر شهرداری پیمانکار گرفته بود اما برای ساختمان‌های قبلی خودش اقدام به تخریب کرده بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا