زمین خواری ۱۲۰۰ میلیارد ریالی در مازندران/ پلمب کافه رستوران در جویبار

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسن مفخمی شهرستانی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی تغییر کاربری غیر قانونی و تصرف ۱۲ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی و زراعی در یکی از مناطق شهرستان عباس آباد، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: پس از هماهنگی‌های قضائی، با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی آن شهرستان، تمام دیوار کشی‌ها و بنا‌های ایجاد شده در زمین مذکور تخریب شد و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

سردار مفخمی خاطرنشان کرد: مالک زمین‌های مذکور که پس از تفکیک غیر قانونی این زمین‌ها اقدام به دیوار کشی و ساخت و ساز‌های غیر مجاز در آن کرده بود نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی ارزش زمین‌های رهاسازی شده در این عملیات را بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و با اشاره به مبارزه جدی پلیس با جرایم اقتصادی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری، تصرف اراضی ملی و یا کشاورزی موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

اجرای طرح امنیت محله محور در شهرستان “ساری”

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از دستگیری ۳۶ سارق حرفه‌ای در اجرای طرح امنیت محله محور آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ”عبدالله حسن زاده “در تشریج این خبر گفت: به منظور پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز، طرح امنیت محله محور در سطح شهر و روستا‌های ساری به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری تصریح کرد: در اجرای این طرح ماموران با شناسایی و دستگیری ۲۰ عامل افیونی و ۱۴ معتاد متجاهر موفق به کشف ۱۰ کیلوگرم مواد مخدر از آنان شدند.

وی با اشاره به دستگیری ۳۶ سارق حرفه‌ای و ۵۹ مجلوب تحت تعقیب مرجع قضائی اظهار کرد: ضمن کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۲ دستگاه خودرو و ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی از آنان کشف شد.

حسن زاده از توقیف ۶۳ دستگاه خودرو و ۱۸ دستگاه موتورسیکلت، خبرداد و یادآور شد: در اجرای این طرح ۱۷۰ خودرو به دلیل عدم رعایت هنجار‌های اجتماعی توقیف شدند.

فرمانده انتظامی ساری، هدف از اجرای این طرح را برقراری امنیت پایدار در مناطق جرم خیز برشمرد و با اشاره به اظهار رضایتمندی شهروندان و مسئولین شهرستان از اجرای این طرح از شهروندان خواست، هرگونه اخبار و اطلاعات در مورد مسائل امنیتی، فروش و مصرف مواد مخدر، سرقت، جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی را از طریق تلفن ۱۱۰ با مرکز فوریت‌های پلیسی در میان بگذارند.

دستگیری ۵ حفار غیر مجاز درگلوگاه

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه از دستگیری ۵ حفار غیرمجاز و کشف ۲ دستگاه گنج یاب در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “محمود کلوانی” در تشریح این خبر، اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت افرادی در زمینه حفاری غیر مجاز به منظور کشف اشیاء تاریخی و باستانی با ارزش در شهرستان گلوگاه، بررسی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی، با انجام عملیاتی موفق به شناسایی و دستگیری ۵ متهم در این ارتباط شدند.

سرهنگ کلوانی از کشف ۲ دستگاه فلزیاب و متعلقات مربوطه از متهمان خبر داد و با اشاره به معرفی متهمان به مرجع قضائی، گفت: میراث کهن این سرزمین متعلق به تمام افراد جامعه است و هیچکس حق تملک و سرقت آنان را ندارد، لذا از شهروندان تقاضا می‌شود هرگونه اخبار و اطلاعات در این خصوص را سریعا به پلیس۱۱۰ اطلاع دهند.

پلمب کافه رستوران در جویبار

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از پلمب یک واحد کافه رستوران متخلف به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی خبر داد.

سرهنگ “غلامرضا جعفری ” در تشریح این خبر گفت: در پی انتشار فیلم و تصاویری از عدم رعایت شئونات اسلامی و اهانت به شعائر اسلامی توسط یکی از کافه رستوران‌ها در فضای مجازی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از هماهنگی قضائی، واحد صنفی مذکور پس از چندین مرحله تذکر، برابر ماده ۲۷ و ۲۸ قانون نظام صنفی، واحد صنفی توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان، پلمب و متصدی آن پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار با بیان اینکه طرح‌های نظارت بر اماکن عمومی به صورت مستمر انجام می‌شود و کلیه صنوف ملزم به رعایت موازین اسلامی و قانونی هستند از عموم شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحد‌های صنفی، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری شرور و عامل رعب و وحشت در تنکابن

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از شناسایی و دستگیری عامل رعب و وحشت شهروندان، در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “بهادر دیلمی” در بیان این خبر گفت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر عربده­ کشی و ایجاد رعب و وحشت با سلاح توسط فردی شرور در یکی از مناطق شهری تنکابن، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی، افزود: با حضور به موقع ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، متهم که در حال حمل سلاح شکاری غیر مجاز بوده در اقدامی عملیاتی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن تصریح کرد: متهم که چندین فقره سابقه درگیری و نزاع دسته جمعی و تیراندازی داشته، پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ دیلمی خاطرنشان کرد: پلیس با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند به صورت قاطع و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

کشف خودروی میلیاردی قاچاق در نوشهر

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر از کشف خودروی قاچاق به ارزش ۱۸۰میلیارد ریال در آن شهرستان خبرداد.

سرهنگ”علی اکبر درویشی ” اظهار کرد: در اجرای طرح برخورد با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان در حین کنترل محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه خودروی” رنج روور” مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، تصریح کرد: ماموران خودروی مورد نظر را که فاقد هرگونه مدارک قانونی و گمرکی بوده متوقف و روانه پارکینگ کردند.

وی ارزش خودروی مکشوفه را برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و یادآور شد: مالک خودرو نیز پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مرجع قضایی معرفی شد.

طرح برخورد با خودرو‌های آفرود در سوادکوه

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از اجرای طرح برخورد با خودرو‌های آفرودی در این شهرستان خبر داد. سرهنگ عبدالله اکبری در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه انجام تغییرات غیر قانونی در ظاهر خودرو‌ها و انجام حرکات نمایشی آفرودی در این شهرستان، موضوع در دستورکار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح ماموران انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان در اقدامی عملیاتی ۱۲ خودرو که در آن تغییرات وضعیتی ایجاد شده بود را شناسایی و توقیف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از برخورد با خودرو‌های ایجاد کننده آلودگی صوتی در ادامه این طرح نیز خبر داد و گفت: با بیش از ۲۳ خودرو که آلودگی صوتی داشتند نیز برخورد‌های قانونی لازم صورت گرفت.

وی با بیان این که خودرو‌های مورد نظر متوقف و رانندگان آن‌ها به مرجع قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: هرگونه تغییر در وضعیت ظاهری خودرو، نقص فنی محسوب و در صورت مشاهده خودروی مورد نظر متوقف خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا