سخنگوی شهرداری تهران: امکان استفاده از ظرفیت دریاچه چیتگر برای قایقران‌ها وجود دارد / انتقال آب از دریاچه خلیج‌فارس به «آزادی» امکان‌پذیر و منطقی نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سخنگوی شهرداری تهران با تأکید بر اینکه با در نظر گرفتن ملاحظات تفریحی و گردشگری دریاچه چیتگر؛ در صورت تأمین استانداردهای فنی امکان استفاده از ظرفیت این دریاچه برای قایقران‌ها امکان‌پذیر است، گفت: انتقال آب از دریاچه خلیج فارس به دریاچه آزادی نه امکان‌پذیر است و نه منطقی.

عبدالمطهر محمدخانی درباره درخواست انتقال آب از دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر) به دریاچه آزادی و امکان تمرین قایقرانان در دریاچه چیتگر، گفت: در جریان درخواست رسمی برای انتقال آب و یا تمرین قایقران ها در دریاچه شهدای خلیج فارس نیستم؛ اما طبیعتاً اگر چنین درخواستی برای تمرینات آنها وجود داشته باشد؛ پیشنهاد اولیه ما این است که در صورت وجود استانداردهای فنی مورد تأیید خود فدراسیون قایقرانی و توجه به ملاحظات گردشگری دریاچه، این آمادگی در شهرداری تهران وجود دارد.

وی افزود: ظرفیت دریاچه خلیج فارس(چیتگر) با توجه به اینکه فضایی تفریحی و گردشگری عمومی است، برای همه مردم تهران بوده و نه تنها مردم تهران؛ بلکه گردشگران و مسافرانی که به تهران سفر می کنند نیز از این ظرفیت استفاده می کنند، لذا منطقی نیست این محدوده تحت تاثیر قرار بگیرد و یا هر اقدامی مبنی بر به مخاطره افتادن این ظرفیت تفریحی و گردشگری مردم انجام شود.

سخنگوی شهرداری تهران با تأکید بر اینکه انتقال آب از دریاچه خلیج فارس به دریاچه آزادی نه منطقی است و نه امکان پذیر، گفت: تصور می کنم با توجه به محدودیت دسترسی شهروندان به دریاچه آزادی و استفاده تعداد نفرات کمتر از این دریاچه، طبیعی است که عکس این موضوع اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: در حوزه ورزش قایقرانی تخصصی ندارم؛ لذا ممکن است استانداردی مدنظر باشد که در دریاچه خلیج فارس وجود ندارد؛ اما اگر استانداردها تأمین باشد ما هم استقبال می کنیم که قایقران های کشور از این ظرفیت استفاده کنند، به ویژه اینکه می تواند افتخاری برای شهر تهران باشد؛ چرا که مدال آوری و هر افتخاری که کسب کنند برای مردم کشور و تهران خواهد بود.

محمدخانی افزود: شهرداری تهران آمادگی دارد در صورت تأمین استانداردهای فنی و رعایت ملاحظات دریاچه چیتگر که آسیبی نیز به فضای تفریحی مردم نزند؛ امکان این کار وجود دارد. البته ممکن است گفته شود چنانچه استانداردها را داشته باشد و بخواهند از ظرفیت دریاچه استفاده کنند، بخشی از خدمات تفریحی و گردشگری متوقف شود که طبیعتاً اولویت ما عموم مردم و خدمت رسانی به همه شهروندان است.

وی تأکید کرد: شهرداری تهران در حوزه های مختلف این رویکرد را دارد که اگر کاری از دست ما بر بیاید و بتوانیم خدمتی ارائه کنیم حتما کار را انجام می دهیم که در این مورد هم برای بهبود وضعیت مجموعه دریاچه آزادی هر کاری از سوی ما امکان پذیر باشد، دریغ نمی کنیم.

پیش‌تر رییس فدراسیون قایقرانی به اعضای هیات اجرایی به ویژه مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک پیشنهاد کرده بود که آب از دریاچه چیتگر به دریاچه آزادی انتقال یابد تا کاهش سطح آب دریاچه آزادی جبران شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا