واکنش ستاره‌های «برکینگ بد» به مرگ یک بازیگر

آفتاب‌‌نیوز :

«مارک مارگولیس» بازیگر آمریکایی که به تازگی در سن ۸۳ ساگی درگذشته است، حرفه هنری طولانی از بازی در فیلم «صورت زخمی» اثر «برایان دی پالما» و همچنین بازی در چندین فیلم از ساخته‌های «دارن آرنوفسکی» را در کارنامه داشت، اما برای مخاطبان مدرن بیشتر به خاطر بازی در نقش «هکتور سالامانکا» در دو سریال موفق «برکینگ بد» و «بهتره با سول تماس بگیری» شناخته شده است.

اکنون، بازیگران و سازندگان این دو سریال معروف به «مارک مارگولیس» ادای احترام کردند و تصویری از یک بازیگر شوخ و پرانرژی را ترسیم کرده‌اند که زندگی و انرژی را به صحنه‌های نمایش می‌بخشید، حتی در شرایطی که یک شخصیت منفی را بازی می‌کرد.

«برایان کرانستون» بازیگر سریال «برکینگ بد» در اینستاگرام خود نوشت: «امروز از خبر درگذشت یکی از دوستانم بسیار متأسفم. مارک مارگولیس واقعاً یک بازیگر خوب و یک انسان دوست داشتنی بود. سرگرم‌کننده و جذاب خارج از صحنه و در حین ساخت سریال «برکینگ بد» ترسناک بود. دلم برایش تنگ شده است».

«باب اودنکرک» دیگر ستاره این دو سریال نیز در توییتر نوشت: «مارگولیس یک حضور قدرتمند در صحنه داشت و با شوخی‌هایش در مسیر فیلمبرداری باعث خنده‌ام شد و کاش نیمی از انرژی و تمرکز او را در مقابل دوربین داشته باشم.»

«جانکارلو اسپوزیتو» که شخصیت او «گاس فرینگ» در سریال «برکینگ بد» با هکتور سالامانکا (مارک مارگولیس) دشمنان مرگباری بودند، نیز به این بازیگر ادای احترام کرد و نوشت: «از درگذشت دوست عزیز و انسان پویا، مارک مارگولیس، عمیقاً متأسفم. تو مرا خنداندی، با خنده دوچندان به گریه‌ام انداختی، اما بیش از هر چیز مرا به فکر واداشتی. همیشه صادق. دلم برایت تنگ خواهد شد.»

«مارگولیس» که زمانی خود را «بازیگر مسافر» توصیف می‌کرد، در بیش از ۶۰ فیلم در طول پنج دهه فعالیت حرفه‌ای، از جمله «صورت زخمی»، «آس ونتورا» و «کشتی‌گیر» نقش‌آفرینی کرد.

او در نقش «هکتور سالامانکا» در سریال «برکینگ بد» به شهرت بیشتری دست یافت. او در این سریال در نقش یک قاچاقچی سابق مواد مخدر بازی می‌کرد که فقط از طریق استفاده از یک زنگ متصل به ویلچر خود ارتباط برقرار می‌کرد و در نهایت به شکلی دراماتیک مُرد. او در سال ۲۰۱۲ نامزد دریافت جایزه امی برای بهترین بازیگر مهمان در یک سریال درام شد.

مارگولیس در سال ۱۹۳۹ در فیلادلفیا به دنیا آمد. پس از نقل مکان به نیویورک، زیر نظر «استلا آدلر» تحصیل کرد و کار خود را روی صحنه آغاز کرد.

او در بیش از ۵۰ نمایشنامه خارج از تئاتر برادوی نیز ظاهر شده است.

از دیگر فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به «قوی سیاه»، «نوح»، «مرثیه برای یک رؤیا»، «بی‌باک»، «چشمه»، «پی»، «انجمن پنبه»، «ایس ونچورا: کارآگاه حیوانات» و «فضای مرکزی» اشاره کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا