عضو پارلمان عراق اتهام سنگینی به ایران وارد کرده؛ گفته ایران دینار عراق را در آرژانتین چاپ می‌کند و در عراق به دلار تبدیل می‌کند و به ایران می‌فرستد / مجلس عراق باید در رابطه با این تهمت پاسخگو باشد / اگر در مجلس ایران کسی چنین حرفی می‌زد تمام عراق موضع می‌گرفت / این سبک اتهام‌زنی در ناسیونالیست‌ها و بعثی‌های عراق وجود دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو پارلمان عراق اتهام سنگینی به ایران وارد کرده؛ گفته ایران دینار عراق را در آرژانتین چاپ می‌کند و در عراق به دلار تبدیل می‌کند و به ایران می‌فرستد / مجلس عراق باید در رابطه با این تهمت پاسخگو باشد / اگر در مجلس ایران کسی چنین حرفی می‌زد تمام عراق موضع می‌گرفت / این سبک اتهام‌زنی در ناسیونالیست‌ها و بعثی‌های عراق وجود دارداتهامات نماینده پارلمان عراق مبنی بر انتقال دینار از آرزانتین به عراق و تبدیل آن به دلار و انتقال به ایران، صرفا یک اتهام اقتصادی نیست و با توجه به همراهی‌های اخیر برخی نمایندگان عراق با آمریکا بر علیه ایران، به نظر می‌رسد این اتهامات زمینه‌ساز اختلافات جدی‌تر در آینده باشد.

حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فراورده‌های نفتی ایران، درباره صحبت‌های نماینده پارلمان عراق مبنی بر تبدیل دینار به دلار توسط ایران به «انتخاب» گفت: اقای نوری عضو کمیسیون دارایی مجلس عراق است ودر یک برنامه نلویزیونی اتهام بسیار سنگینی به ایران وارد کرده است. اتهام نیز این نیست که دینار از عراق به ارژانتین رفته و سپس برمیگرد و تبدیل به دلار می‌شود؛ او ادعا کرده ایران دینار عراق را در آرژانتین چاپ می‌کند و در عراق به دلار تبدیل می‌کند و به ایران می‌فرستد. این سبک اتهام‌زنی در ناسیونالیست‌ها و بعثی‌های عراق وجود دارد. ایران بیشترین حمایت را به دولت عراق کرده و برای امنیت آن نیز تلاش کرده است. تا سال‌ها پول برق و گاز عراق گرفته نشد که امنیت در عراق ایجاد شود، چون امنیت عراق امنیت ماست؛ اما این اتهام باید پیگیری شود و ایشان پاسخگو باشد.

وی در ادامه در رابطه با منظور نماینده پارلمان عراق از انتقال پول به آرژانتین افزود: وقتی آرژانتین می‌گوید منظور ایران است. یک بار نوری مالکی می‌گفت مواد مخدر از آرژانتین به عراق می‌آید و این‌ها به تمثیل وقتی می‌خواهند برعلیه ایران حرف بزنند از آرژانتین استفاده می‌کنند. انتظار می‌رود مجلس عراق نسبت به این تهمت بزرگ موضع بگیرد و بانک مرکزی نیز موضع‌گیری کند. سفارت ایران نیز باید پیگیر پاسخگویی باشد. اگر در مجلس ایران کسی چنین حرفی می‌زد تمام عراق موضع می‌گرفت. من انتظار دارم که شاهد موضع‌گیری اتاق بازرگانی، بانک مرکزی، احزاب و مجلس عراق در این رابطه باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا