ثبت دمای ۳۷ درجه در گیلان/ تداوم هوای گرم تا اواسط هفته آینده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: بالاترین دما طی امروز به ۳۷ درجه سلسیوس در ازبرم رسید و اسب وونی با ۱۵ درجه سلسیوس خنک ترین نقطه استان بود.

محمد دادرس با بیان اینکه دو روز گرم را پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: آسمان گیلان کمی ابری تا نیمه ابری است و بالاترین دما طی امروز به ۳۷ درجه سلسیوس در ازبرم رسید و اسب وونی با ۱۵ درجه سلسیوس خنک ترین نقطه استان بود.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار دانست و افزود: شاهد فعالیت و تقویت تدریجی هوای گرم و مرطوب تا فردا هستیم.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه فردا آسمان نیمه ابری است و به تدریج بر ابرناکی آن افزوده می شود، گفت: از عصر فردا با شکل گیری ناپایداری های موقتی رگبار و رعد و برق پراکنده دور از انتظار نیست که تا شنبه ادامه دارد.

دادرس خاطرنشان کرد: به تدریج از شنبه هفته آینده با جنوبی شدن جریانات سطح زمین، وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و روند افزایش دما پیش بینی می شود.

وی از افزایش مجددا دما از یکشنبه خبر داد و گفت: این سامانه گرم و مرطوب تا اواسط هفته آینده فعال بوده و طی این مدت دریا برای فعالیت های مرتبط مناسب است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا