نباید نگران باشیم که مذاکره با آمریکا به آبروی ما ضربه بزند/ مذاکره با آمریکا از طریق اعراب و اروپا منفعتی برای ما نداشت

آفتاب‌‌نیوز :

محمد مهاجری گفت: به گفته علی اکبر صالحی اگر مذاکرات سیاسی و همه جانبه‌ای با آمریکا انجام شود آنگاه با کشورهای دیگر نیز به راحتی می‌توان ارتباط داشت.

مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا را می‌خوانید:

اگر قبول داریم که یک کشور قدرتمند هستیم و رفتارهای دیپلماتیک درست داریم، به هیچ وجه نباید نگران مذاکره مستقیم با آمریکا باشیم.

اصلا نباید نگران باشیم که مذاکره به آبروی ما ضربه بزند. مذاکراتی که از طریق اعراب و اروپا با آمریکا داشته‌ایم چندان منفعتی برای ما نداشته است.
آن‌ها گاهی اوقات، زمان انتقال مطالب بین ما و آمریکایی‌ها، به گونه‌ای ترجمه می‌کنند که منافع خودشان نیز مورد سوال قرار بگیرد و گاهی به زیان ما عمل می‌کنند.

اگر به دنبال منافع خود هستیم باید با آمریکا حرف بزنیم. ما به لحاظ دیپلماسی و توان گفتگو کشور ضعیفی نیستیم. شاید افراد توانمند در دولت حضور نداشته باشند، اما چهره‌هایی در کشور هستند که اگر مقابل آمریکا قرار بگیرند کم نمی‌آورند.

در کل برای مذاکرات برجام ضعفی نشان ندادیم. در شرایط کنونی که ما تحریم هستیم و فشار سیاسی سنگینی روی ما قرار دارد، باید با آمریکا گفتگو رو در رو داشته باشیم.

ر تفسیر و تعبیر موانع موجود می‌توان به نداشتن اعتماد به نفس اشاره کرد.

مذاکرات ما به معنی عقب‌نشینی از مواضع انقلابی نیست.

ما می‌توانیم با حفظ کامل مواضع انقلابی با کشورهای مختلف مذاکره کنیم و اعتماد به نفس نشان دهیم.

باید از افراد موثر و توانمند در مذاکرات استفاده کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا