آیا صدا و سیما به دنبال سیطره بر رسانه هاست؟

آفتاب‌‌نیوز :

عصر ایران نوشت:‌ مدیرکل صدور مجوز ساترا صداوسیما گفته است: یکی از وظایف ساترا حمایت از رسانه‌های دارای مجوز است و درحال حاضر نزدیک به ۴۰۰ رسانه دارای مجوز از ساترا هستند.

سوالی که اینجا پیش می آید این است آیا مرجع صدور مجوز برای رسانه ها در ایران صداوسیما‌ست‌؟ آیا صداوسیما بعد از کسب حوزه صدور مجوز و نظارت بر شبکه نمایش خانگی، حالا در گام جدید به دنبال کسب سیطره بر رسانه هاست؟ آیا مقامات صداوسیما خوابی برای مطبوعات دیده اند؟

این در حالی است که مرجع صدور مجوز برای رسانه ها در ایران هیات نظارت بر مطبوعات به میزبانی وزارت فرهنگ است که با همه اما و اگرها و انتقادات درباره عملکرد و ساختار آن اما نسبت به شرایط صداوسیما قابل مقایسه نیست؛ سازمانی که انحصارگرایی را در حوزه های مختلف دنبال می کند از هنرمندان و فعالان رسانه ای داخلی که یک به یک آنها را از دست می دهد طرد می کند یا فراری می دهد؛ تا حوزه مخاطب که به حداقل سقوط کرده و در اعتبار نیز پس رفت قابل توجهی دارد.

صداوسیما به عنوان رادیو تلویزیونی انحصاری و غیرپاسخگو در ایران با عملکردی به دور از چارچوب های حرفه ای نمی تواند مرجعی برای صدور مجوز رسانه ها باشد بلکه نمونه یک رسانه با کارنامه منفی است که می تواند الگوی عبرت انگیزی برای دیگر رسانه ها به شمار آید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا