خاکسپاری در قم انجام نشد! پیکر آیت‌الله شیخ حسن صانعی مجددا به تهران بازگشت!

پیکر آیت الله شیخ حسن صانعی (برادر مرحوم آیت‌الله یوسف صانعی)، که صبح امروز در تهران تشییع و سپس برای خاکسپاری به شهر قم منتقل شده بود، به دلیل آنچه که یک عضو دفتر مرحوم آیت‌الله یوسف صانعی آن را مانع تراشی برای دفن در قبرستان وادی السلام شهر قم نامید، مجددا به تهران بازگشت تا در حرم امام خمینی دفن شود.

آفتاب‌‌نیوز :

پیکر آیت‌الله شیخ حسن صانعی عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و از یاران امام خمینی در مبارزات انقلابی، صبح امروز در منطقه حسینیه جماران تهران تشییع شد و پیش از ظهر امروز به قم رسید تا پس از تشییع از مسجد امام حسن عسکری به سمت حرم حضرت معصومه، طبق وصیت این عالم فقید، در قبرستان وادی السلام قم دفن شود.

اما به دلیل فراهم نشدن شرایط تدفین در این قبرستان، مجددا پیکر ایشان به تهران منتقل شد تا در حرم امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به خاک سپرده شود.

حجت الاسلام و المسلمین کمره‌ای از اعضای دفتر مرحوم آیت الله العظمی صانعی در ابتدای مراسم تشییع گفت: با وجود وصیت آیت‌الله شیخ حسن صانعی و داشتن قبر در قبرستان وادی السلام، فعلا اجازه دفن به ما ندادند و به دلیل مانع تراشی‌ها، احتمال انتقال پیکر به حرم امام خمینی برای خاکسپاری وجود دارد.

قبرستان وادی السلام در نزدیکی شهرداری قم واقع شده و قبر پدر مرحوم آیت الله شیخ حسن صانعی در آن قرار دارد و به گفته نزدیکان این عالم فقید، آیت الله شیخ حسن صانعی از سال‌های قبل، قبری را در کنار قبر پدر خود خریده بود که البته در نهایت اجازه تدفین در آن داده نشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا