حجاب شرعی و قانونی خط قرمز ماست

آفتاب‌‌نیوز :

سیدمحمد هاشمی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بنایی بر لجاجت یا حذف دائمی هنرمندی را نداریم، گفت:‌ از هنرمندان حمایت می‌کنیم اما قانون‌گریزی را تاب نمی‌آوریم.

مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی سیدمحمد هاشمی را می‌خوانید:

ما برآمده از جبهه فرهنگی انقلاب هستیم و با افتخار خودمان را مکلف بر حفظ همه اصول و ارزش‌ها می‌دانیم.

در اتفاقات تلخ سال گذشته عده‌ای بی قانونی کردند و با بی مهری و نامروتی با امنیت کشور بازی کردند که به خوبی از تمامی مسایل آن مطلع هستیم.

در اتفاقات سال گذشته از این میزان هنرمندان سراسر کشور شاید یک هزار نفر از آنها بی‌قانونی کردند، بنابراین نباید آن را به حساب ۱۵۰ هزار نفر بگذاریم. معتقدیم خانواده هنر ایران خانواده‌ نجیبی است.

در این میان ما برای برخورد نیز ۲ روش داریم که یکی کار صیانتی است یعنی توجیه کردن، گفت وگو کردن با هنرمندی که به هر حال وارد عرصه خطری شده که باید آن را متوجه کنیم که اولا اصل این ماجرا چیست و چه پشت صحنه ای دارد، دوم اینکه وی را به عوارض و عواقب حقوقی آن رفتار مطلع کنیم که این مهم کاری است که ما انجام دادیم و خیلی هم نتیجه گرفتیم.

در این ارتباط حدود ۳۰۰ نفر بودند کسانی که در واقع حرف ها، صحبت های توجیه‌ای و صیانتی برنتافتن و بر مدار خودشان ادامه دادند و ما بر اهرم های قانونی که داشتیم محرومیت های مختلفی را از ابعاد مختلف تخصصی اعمال کردیم که شما در عمل هم می بینید تعدادی از بازیگران یا هنرمندان هستند که در عرصه های مختلف اجازه فعالیت ندارند.

در این میان یکی از بازیگران بود که کشف حجاب کرد و ما از قبل هم اعلام کردیم که حجاب شرعی و قانونی خط قرمز ما است و بر اساس آن با کسی هم تعارف نداریم. واضح هم گفته بودیم و آقای وزیر نیز چندین بار به صراحت گفته بودند.

. بنابراین یکی از پلتفرم‌ها که درخواست برنامه مشترکی با یکی از بازیگران خانم کشف حجاب کرده داشت جلوی آن را گرفتیم. اعلام کردیم که این خانم بازیگر بخاطر تخلف آشکاری که انجام داده فعلا اجازه فعالیت ندارند.

خدای ناکرده ما بنایی بر لجاجت یا حذف دائمی کسی را نداریم و اگر کسی خطایی انجام داده یا تکرار کرده اما هم اکنون به پشیمانی رسیده و پشیمانی خودش را ابراز کند در تصمیمات محرومیتی و اعمال اهرم های قانونی که در نظر داریم تجدید نظر خواهیم کرد زیرا که نمی خواهیم کسی را برای همیشه از یک فعالیت هنری منع کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا