کارلوس آلکاراس با شکست نواک جوکوویچ قهرمان مسابقات تنیس ویمبلدون شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 یورونیوز: کارلوس آلکاراس، تنیس باز اسپانیایی روز یکشنبه موفق شد در بازی فینال مسابقات ویمبلدون نواک جوکوویچ، تنیس‌باز اهل صربستان را شکست دهد.

کارلوس آلکاراس به این ترتیب دومین عنوان قهرمانی گرنداسلم را در کارنامه حرفه‌ای خود ثبت کرد. نواک جوکوویچ در صورت پیروزی به بیست و چهارمین عنوان قهرمانی خود در مسابقات گرنداسلم دست می‌یافت. 

نواک جوکوویچ، ۳۶ ساله در ست اول بازی روز یکشنبه با نتیجه شش بر یک پیروز شد. رقابت او با حریف ۲۰ ساله‌اش در ست دوم تنگاتنگ‌تر بود و در نهایت کارلوس آلکاراس با نتیجه هفت بر شش در این ست پیروز شد. 

تنیس‌باز جوان اسپانیایی توانست در ست سوم باخت خود در ست اول را با نتیجه مشابه شش بر یک جبران کند. 

با این حال نواک جوکوویچ در ست چهارم بهتر از کارلوس آلکاراس ظاهر شد و این ست با نتیجه شش بر سه به سود او به پایان رسید. 

به این ترتیب تکلیف قهرمانی مسابقات ویمبلدون در ست پنجم lشخص شد و در نهایت کارلوس آلکاراس با نتیجه شش بر چهار فاتح این ست، فینال مسابقات و جام قهرمانی شد. 

نواک جوکوویچ و کارلوس آلکلاراس ماه گذشته نیز در مرحله نیمه نهایی مسابقات اوپن فرانسه به مصاف یکدیگر رفته بودند. نواک جوکوویچ با پیروزی در آن مسابقه در نهایت به عنوان قهرمانی «رولان گاروس» دست یافته بود.

فلیپه ششم، پادشاه اسپانیا، شاهزاده ویلیام، ولیعهد بریتانیا و همسرش در جمع تماشاچی‌های مسابقه فینال روز یکشنبه حضور داشتند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا