سید محمد امین طباطبایی سوپر استاد بزرگ جدید شطرنج ایران

ملی پوش شطرنج ایران موفق شد از ریتینگ ۲۷۰۰ عبور کرده تا ضمن صعود در رنکینگ جهانی شطرنج، عنوان سوپراستاد بزرگی را به نام خود کند.

به گزارش ایسنا، درجریان مسابقات یادبود هتنی در بوداپست، سید محمد امین طباطبایی ملی پوش شطرنج ایران به مصاف پراگناناندا هندی صدرنشین این مسابقات رفت و موفق شد به پیروزی برسد. طباطبایی که در این مسابقات با ریتینگ ۲۶۸۹ شرکت کرده است، با عملکردی خوب و پیروزی مقابل حریف هندی موفق شد به عنوان سوپر استاد بزرگی دست پیدا کند.

طباطبایی در این رقابت‌ها موفق شد حدود ۱۲.۵ واحد ریتنیگ زنده خود را افزایش دهد تا با ریتینگ زنده ۲۷۰۱.۵، علاوه بر کسب عنوان سوپر استاد بزرگی به رده ۳۵ جهان صعود کند.

به گزارش ایسنا، عنوان «سوپر استادبزرگ شطرنج» برای شطرنج‌بازانی به کار می رود که موفق شده‌اند از ریتینگ ۲۷۰۰ عبور کنند. پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران هم با ریتینگ زنده ۲۷۱۶.۷ دیگر سوپراستاد بزرگ شطرنج ایران شناخته می شود.

طباطبایی سومین شطرنج‌باز ایرانی است که از مرز ریتینگ ۲۷۰۰ عبور کرده است. پیش از این علیرضا فیروزجا با پرجم ایران و پرهام مقصودلو موفق شده بودند عنوان سوپر استاد بزرگی را کسب کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا