رئیس کل محاکم تهران: اشراف بر وظایف مدیریتی یکی از مقوله‌های مهم پیشرفت در محاکم تهران است

رئیس کل محاکم تهران گفت: اشراف بر وظایف مهم مدیریتی یکی از مقوله‌های مهم تحول و پیشرفت در محاکم تهران است که انتظار داریم این اصل به مثابه گذشته با جدیت بیشتر به صورت مستمر و برنامه‌ریزی شده در دستور کار سرپرستان و مدیران دفاتر کل مجتمع‌های قضایی تهران باشد.

به گزارش ایسنا، نشست هم اندیشی مدیران دفاتر کل و مدیران سیستم مجتمع‌های قضایی تهران با حضور یحیی جعفری معاونان قضایی_ستادی، مدیر دفتر کل محاکم، مدیران ستادی و همه مدیران دفاتر کل و مدیران سیستم مجتمع‌های قضایی تهران در فضای علمی تخصصی برگزار شد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در این نشست تخصصی ضمن تشکر از زحمات همه مدیران دفاتر کل و مدیران سیستم در مجتمع‌های قضایی گفت: تلاش‌های شما مدیران علیرغم کاستی‌ها و کمبودها که واقعا در سختی کار هستید، قابل تقدیر است و وضعیت مناسب فعلی حاصل تلاش‌های مضاعف و بی وقفه و توأم با اشراف شما و سرپرستان مجتمع‌ها است.

رئیس کل محاکم تهران ادامه داد: اشراف بر وظایف مهم مدیریتی یکی از مقوله‌های مهم تحول و پیشرفت در محاکم تهران می‌باشد که انتظار داریم این اصل به مثابه گذشته با جدیت بیشتر بصورت مستمر و برنامه ریزی شده در دستور کار سرپرستان و مدیران دفاتر کل مجتمع‌های قضایی تهران باشد.

وی گفت: همواره یکی از دغدغه‌های مهم ستاد محاکم تهران، نیرو سازی و کشف مدیران نخبه بوده است که این ماموریت سرپرستان و مدیران دفاتر کل در مجتمع‌های قضایی تهران را در شناسایی، معرفی و بکارگیری پرسنل توانمند، با تجربه، دلسوز و متعهد مهم و پررنگ می‌کند.

جعفری، برگزاری جلسات مستمر با پرسنل اداری (مدیر دفتر، منشی، بایگان) در مجتمع‌های قضایی به ویژه شعب را یکی دیگر از انتظارات پیش رو از مدیران دفاتر کل دانست و بیان کرد: اقتضائات و برنامه‌های ابلاغی می‌طلبد که مدیران دفاتر کل با رصد میدانی عملکرد همکاران اداری و برگزاری جلسات توجیهی و تبیینی نقاط ضعف و آسیب‌ها را شناسایی و در جهت رفع آن‌ها و بهبود وضعیت موجود تمام همت خود را بکار گیرند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با اشاره به بررسی و ازریابی ماهانه عملکرد کمی و کیفی مجتمع‌های قضایی تهران گفت: این آمار به صورت مستمر و ماهانه در قالب دفترچه‌های عملکرد در اختیار مدیران مجتمع‌ها قرار می‌گیرد که انتظار داریم با توجه به اهمیت موضوع تمامی گزارشات و عملکردها اعم از کمی و کیفی در دستور کار مدیران قرار گیرد، که تدبیر، برنامه ریزی و جلسات داخلی می‌تواند موجب خروجی بهتر و بیشتر در ماه بعدی باشد.

جعفری در این نشست با اشاره به برنامه اجرای احکام متمرکز در مجتمع‌های قضایی تهران گفت، مشکلات نوبت دهی اجرای احکام مدنی باید شناسایی و در رفع آن برنامه ریزی شود و در این زمینه با توجه به نامه اخیر معاونت فناوری اطلاعات استان مدنظر قرار بگیرد.

رئیس کل محاکم تهران در این جلسه به نقش و جایگاه مدیران دفاتر کل در حفظ اموال بیت المال پرداخت و بیان کرد: انتظار داریم مدیران دفاتر کل به عنوان مدیران اجرایی با برنامه ریزی و مدیریت صحیح از هزینه‌های اضافی بپرهیزند و در راستای استفاده مطلوب از امکانات نهایت تلاش و کوشش خود را به کار گیرند.

وی نظارت صحیح در مصرف بیت المال را سرلوحه کار مدیریتی دانست و بر انجام درست این امر مهم و اهتمام ویژه به آن تاکید کرد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، ابلاغ الکترونیک را از جمله سیاست‌های مهم محاکم تهران در کاهش اطاله دادرسی خواند و گفت: تاکید ما به همه مدیران در مجموع مجتمع‌های قضایی این است که این امر را مهم بدانند و تمام تلاش و سعی خود را بر این معطوف کنند و در زمینه ابلاغ الکترونیک نیز تلاش شود تا با توجه به برنامه ریزی انجام شده در سالجاری به رشد میانگین ۹۵ درصد در ابلاغ الکترونیک دست پیدا کنیم که این در آینده نزدیک دست یافتنی است و دور از انتظار نیست.

وی راه اندازی واحد پیگیری در مجتمع‌های قضایی تهران را یکی دیگر از راهکارهای کاهش اطاله دادرسی دانست و بیان کرد این واحد بصورت روزانه و مستمر با حضور کارشناس قضایی، استعلامات، علل تجدید پروندها را آسیب شناسی و رصد می‌کند و تا رسیدن پرونده به مرحله بعد با هماهنگی رئیس شعبه به دنبال راهکار و رفع مشکلات پیش رو می‌باشد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در بحث اهمیت مدیران سیستم در مجتمع‌های قضایی گفت: در عصر کنونی یکی از عللی که می‌تواند باعث پیشرفت واحدهای قضایی و به تبع آن خدمت رسانی بیشتر به مراجعین باشد، مدیران سیستم (فناوری اطلاعات) است، که ضمن تشکر از زحمات آنها، انتظار می‌رود با به روز رسانی معلومات و دانش خود و تقویت بنیه علمی و تخصصی همکاران، پیشرو و تاثیرگذار در خدمت رسانی باشند.

در این نشست ابراهیم کرمی معاون قضایی رئیس کل محاکم در امور اجرای احکام مدنی در زمینه اجرای احکام مدنی و بایدها و نبایدهای آن نکات مهمی را بیان کردند.

در این هم اندیشی، مهدی فلاح مدیر دفتر کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با بیان سیاست‌ها و برنامه‌های تحولی محاکم و ارائه نکات کاربردی و انتظارات ستاد محاکم در راستای عملکرد مثبت و مطلوب مدیران دفاتر کل در مجتمع‌های قضایی با تشریح اهداف و برنامه‌های پیش رو از همه مدیران دفاتر کل، خواست با همدلی و برنامه ریزی در رسیدن به نتایج مطلوب در راستای تاکیدات سرپرستان مجتمع‌ها و مدیران محاکم و استان تلاش و کوشش کنند.

در این جلسه امیر رحیمی مدیر اداره آمار و فناوری اطلاعات دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران نیز به ارائه گزارشی از عملکرد کمی و کیفی مدیران دفاتر کل و مدیران سیستم مجتمع‌های قضایی تهران در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ پرداخت و به نیز به ارائه نکاتی راجع به وظایف و انتظارات پیش رو از مدیران سیستم در مجتمع‌های قضایی تهران پرداخت.

در ادامه این نشست هم اندیشی، محمود زاهدپور مدیر دفترکل مجتمع قضایی شهید مطهری، آرش ابوالحسنی مدیر دفترکل مجتمع قضایی خانواده یک، رامین اصلانی مدیر دفترکل مجتمع قضایی شهید قدوسی، حامد رضایی مدیر سیستم مجتمع قضایی شهید بهشتی و صباح رحمتی مدیر سیستم مجتمع قضایی شهید مفتح به عنوان نماینده مدیران دفاتر کل و مدیران سیستم مجتمع‌های قضایی تهران به بیان دیدگاه ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادها در زمینه‌های مختلف و در فضای کاملا حرفه‌ای و صمیمی پرداختند.

در پایان این جلسه از تعدادی از مدیران دفاتر کل و مدیران سیستم مجتمع‌های قضایی، توسط یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با اهدای لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا