شرایط و مراحل ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا

آفتاب‌‌نیوز :

اکسپرس انتری سیستمی است که توسط دولت کانادا در سال ۲۰۱۵ برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم در کانادا برای مهاجران ماهر ایجاد شده است. این کاندیدا‌های جدید واجد شرایط را براساس تحصیلات مهارتی و تجربه کاری آن‌ها انتخاب می کنند. هدف سیستم اکسپرس اینتری ارائه راهی سریع‌تر و آسان‌تر برای مهاجران ماهر برای ورود به کانادا است. برای دارا بودن شرایط کاندیدا‌های اکسپرس اینتری باید شرایط یکی از سه برنامه اقتصادی مهاجرت کانادا را برآورده کنید.

برنامه‌های اقتصادی مورد نیاز برای اکسپرس اینتری مهاجرت به کانادا

جهت مهاجرت و ثبت نام اکسپرس اینتری نیاز است تا از شرایط یکی از سه برنامه اقتصادی مهاجرت به این کشور برخوردار بوده و آن را برآورده سازید. این سه برنامه عبارتند از FSWP یا همان مهاجرت به کانادا با برنامه کارگر ماهر فدرال، برای کارگران ماهری در نظر گرفته شده که از مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدارک تحصیلی کانادایی و مدارک تحصیلی خارجی برخوردار باشند. این مدارک باید معادل استاندارد‌های آموزشی کانادا ارائه شوند. FSTP برای تجار ماهری است که حداقل دو سال سابقه کار دارند. CEC نیز برای افرادی بوده که حداقل یک سال در کانادا مشغول به کار بوده اند.

مرحله اول: بررسی واجد شرایط بودن

اولین قدم این است که اط مینان داشته باشید که می‌توانید شرایط لازم برای برنامه اکسپرس اینتری را برآورده می کنید. شما باید حداقل شرایط مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین حداقل یک سال سابقه کار داشته باشید تا امتیاز کافی را تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS) به دست آورید.

شرایط و مراحل ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا

مرحله دوم: ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری

پس از تعیین صلاحیت، متقاضیان باید یک پروفایل اکسپرس اینتری در سیستم آنلاین مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) ایجاد کنند. این پروفایل شامل تجربه کاری، مهارت‌های زبانی، آموزش اطلاعات شخصی داوطلب و سایر جزئیات مرتبط می‌شود. براساس سیستم رتبه بندی جامع (CRS) که داوطلبان را براساس عواملی مانند تجربه کاری وتحصیلی، سن و توانایی زبان رتبه‌بندی می کند، به این پروفایل امتیاز اختصاص داده خواهد شد. کاندیدا‌هایی که بالاترین امتیاز CRS را دارند، یک دعوت‌نامه برای درخواست دریافت میکنند (ITA که مرحله بعدی در فرآیند اکسپرس اینتری است).

مرحله سوم: جمع آوری مدارک پشتیبانی

برای جمع آوری مدارک پشتیبانی تمام مدارک مورد نیاز از جمله نتایج آزمون زبان، مدارک تحصیلی، سابقه کار و سایر مدارک پشتیبانی را جمع آوری کنید. شما باید آن‌ها را در پروفایل خود آپلود نمایید. اط مینان داشته باشید که یک پاسپورت معتبر و یک کپی از صفحه داده‌های پاسپورت خود دارید. همچنین نتایج آزمون مهارت زبان را (اگر در آزمون زبان مانند آیلتس یا CELPIP شرکت کرده‌اید، مطمئن شوید که گزارش نمره اصلی و یک کپی را دارید) ارائه دهید.

مرحله چهارم: ارسال مشخصات

پس از ارسال پروفایل خود، وارد مجموعه داوطلبان اکسپرس انتری خواهید شد. اگر از شرایط مورد نیاز برخوردار باشید، یک دعوت‌نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم را دریافت خواهید کرد. اگر ظرف ۱۲ ماه پس از ورود به استخر، ITA را دریافت نکرده اید، می بایست مجددا درخواست دهید.

مرحله پنجم: اقدام برای اقامت دائم

اگر ITA را دریافت کرده اید، ۶۰ روز فرصت دارید تا یک درخواست کامل برای اقامت دائم شامل تمام مدارک و هزینه‌های مورد نیاز را ارسال کنید. پس از ارائه درخواست خود، باید در یک معاینه پزشکی شرکت نمایید و اطلاعات بیومتریک را ارائه دهید. زمان رسیدگی به درخواست‌های ویزای اکسپرس ورود می‌تواند بسته به پیچیدگی پرونده شما و حجم درخواست‌های در حال پردازش متفاوت باشد. اگر درخواست شما موفقیت آ میز باشد، یک تاییدیه اقامت دائم (COPR) و یک ویزای اقامت دائم برای شما صادر خواهند شد.

شرایط و مراحل ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا

مزایای دریافت ویزای اکسپرس اینتری

دریافت ویزای اکسپرس اینتری مزایایی نیز دارد که عبارتند از زمان پردازش سریع‌تر می‌شود. سیستم اکسپرس اینتری برنامه‌ها را ظرف مدت شش ماه پردازش می‌کند. این بدان معناست که اگر واجد شرایط این برنامه باشید، می توانید در کمتر از شش ماه در راه کانادا باشید. پس از تایید ویزای اکسپرس اینتری، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد. این به این معنا که شما می‌توانید به طور نامحدود در کانادا به تحصیل و کار بپردازید یا کسب و کاری را راه اندازی نمایید.

 ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

برنامه ویزای سرمایه گذاری کانادا که به عنوان برنامه سرمایه گذار مهاجر نیز شناخته می‌شود IIP نام دارد. این برنامه اقامت دائم کانادا را به سرمایه گذاران خارجی و خانواده‌های آن‌ها که سرمایه گذاری قابل توجهی را در اقتصاد کانادا انجام داده اند، ارائه می دهد. IIP برای تشویق مهاجرت تجاری و جذب سرمایه گذاری خارجی طراحی شده و توسعه اقتصادی را در سراسر کانادا تحریک می کند.

سخن پایانی

با توجه به شرایط جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان، افرادی که ویزای توریستی کانادا را دارند می‌توانند بدون پرداخت هزینه ویزای توریستی خود را به ویزای کاری یا تحصیلی تبدیل کنند. یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت دائم کانادا اکسپرس اینتری می‌باشد. برنامه اکسپرس اینتری یک فرصت عالی برای کارگران ماهری است که قصد دارند زندگی جدیدی را در کانادا با خانواده خود آغاز نمایند. این یک فرآیند سریع و ساده را فراهم می کند که منجر به اقامت دائم می‌شود و دنیایی از فرصت‌ها را می‌گشاید. اخذ ویزای اکسپرس اینتری کانادا نیازمند بررسی و برنامه ریزی دقیق است. کاندیدا‌ها باید معیار‌های واجد شرایط بودن یکی از سه برنامه مهاجرت اقتصادی را داشته باشند و یک پروفایل اکسپرس اینتری را ایجاد کنند و درخواست اقامت دائم را برای ورود و مهاجرت به کانادا آماده نمایند. پس از ورود، نامزد‌های موفق می‌توانند از فرآیند آسان و سریع اقامت دائم با استاندارد بالای فرصت‌های شغلی زندگی و جامعه چند فرهنگی در کانادا بهره‌مند شوند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا