آقای رئیس‌جمهور تلویزیون تماشا می‌کنید؟

آفتاب‌‌نیوز :

ظاهرا این روز‌ها مسئولان کشور نه فرصت دارند و نه علاقه که تلویزیون را نگاه کنند به جایش دائم در شبکه نمایش خانگی مشغول فیلم و سریال هستند!

خبر عجیبی که در روز‌های گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد نه وزارت بهداشت دنبال وظایف ذاتی خود است و نه وزارت ارشاد دنبال گرفتن حق و حقوق خود! مسئولان کشور هم دنبال گره گشایی از مشکلات اقتصادی هستند و خیلی فرصت تماشای تلویزیون را ندارند وگرنه دور زدن قانون توسط تلویزیون آنهم به خاطر درآمد بیشتر، قاعدتا باید حداقل صدای نمایندگان مجلس را در می‌آورد!

البته نمایندگان مجلس گرفتار انتخابات هستند و نمی‌شود از آن‌ها توقع داشت. اعضای شورای نظارت بر صداوسیما هم که تقریبا خودشان می‌دانند پشمی به کلاه ندارند. باقی مسئولان هم که …

در تمام دنیا، تلویزیون‌های دولتی یا تبلیغات پخش نمی‌کنند و یا به صورت محدود وقت و هزینه مردم را در اختیار کارتل‌های پول‌ساز تبلیغاتی می‌سپارند؛ در ایران، اما به لطف انحصار صداوسیما و جیب همیشه گشاد و سوراخ این سازمان، تبلیغات نه تنها آزاد است بلکه خیلی آزاد است؛ آنقدر که می‌شود به راحتی «قانون» را دور زد و آب و از آب تکان نخورد!

پخش تبلیغات «نوشابه انرژی زا» از تلویزیون با توجه به ممنوعیت صریح در قانون و فهرست کالا‌های ممنوعه وزارت بهداشت برای تبلیغات، نشان می‌دهد اولا شهر در امن و امان است و «سلامت» مردم نه مدعی العموم دارد و نه صدایی برای اعتراض، و ثانیا «پول» در صداوسیمای ملی جمهوری اسلامی، حرف اول و آخر را می‌زند، اما پخش سریال در شبکه نمایش خانگی با یک دهم مخاطب تلویزیون عمومی رایگان، مساله اول شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس جمهور محترم است!

ضمن سپاس از مدیران عالی کشور، امیدوارم فرزندان و نوه‌های شما با مصرف نوشابه انرژی زا که در تلویزیون به «نشاط آور» ترجمه شده است، روزگار خوبی که می‌گذرانند، بهتر شود.

رونوشت برای آقایان جبلی و جلیلی که دغدغه نهاد خانواده را دارند و اینقدر به فکر نشاط جوانان هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا