رگبار باران در شمال کشور/ وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران در شمال کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۱۷ تیر) در ارتفاعات غرب مازندران و شمال آذربایجان غربی ابرناکی و رگبار پراکنده، یکشنبه و دوشنبه (۱۸و۱۹ تیر) در شمال آذربایجان غربی، سه‌شنبه(۲۰ تیر) در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران و چهارشنبه(۲۱ تیر) در گیلان، مازندران و گلستان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 

وی با تاکید بر اینکه در سایر مناطق کشور طی پنج روز آینده آسمانی صاف انتظار می‌رود، ادامه داد: از امروز تا دوشنبه و طی روز چهارشنبه در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل، بخش‌هایی از جنوب شرق، جنوب سمنان، تهران، بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق، در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: طی سه روز آینده در نوار غربی کشور افزایش سرعت باد، نفوذ گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. 

وی تصریح کرد: امروز در اغلب مناطق کشور به‌ویژه شمال غرب کشور و استان‌های واقع در سواحل دریای خزر افزایش دما رخ می‌دهد. 

ضیاییان گفت: یکشنبه تنگه هرمز  و دریای عمان و دوشنبه علاوه بر این مناطق نواحی شرقی خلیج فارس نیز مواج خواهد بود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۱۸ تیر) صاف، گاهی وزش باد، در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۱۹ تیر) صاف و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۱۷و ۱۸ تیر) اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۱۱ و ۱۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا