افتتاح کلان‌بیمارستان غدیر؛ امروز/ پذیرش دولتیِ بیماران از سراسر کشور

امروز با حضور رییس جمهور، دومین کلان بیمارستان کشور با ۸۲۱ تخت بیمارستانی و ۲۴ اتاق عمل در شمال تهران افتتاح می‌شود و پذیرش در این بیمارستان از سراسر کشور و با تعرفه‌های دولتی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت اعلام کرده است که یکی از سیاست‌های اصلی این وزارتخانه ایجاد کلان بیمارستان‌هاست تا به این ترتیب مراجعه کننده، مجموعه خدمات پزشکی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی خود را توامان و به آسانی در یکجا دریافت کرده و به مراکز مختلف مراجعه نکند.

با همین رویکرد نیز امروز همزمان با عید سعید غدیر خم، دومین کلان بیمارستان کشور به نام «غدیر» توسط رئیس جمهور و در مجتمع بیمارستانی شهدای تجریش در شمال تهران افتتاح خواهد شد.

به اذعان دکتر زندی – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ۶۰ درصد مجموع کار تکمیل بیمارستان غدیر در دولت سیزدهم انجام شده و تجهیز آن نیز به طور کل در دولت سیزدهم صورت گرفته است.

افتتاح کلان‌بیمارستان غدیر؛ امروز/ پذیرش دولتیِ بیماران از سراسر کشور

بنابر اعلام وزارت بهداشت، این کلان بیمارستان دارای ۸۲۱ تخت، ٦٨ تخت اورژانس و ٢٤ اتاق عمل است که ۲۰ اتاق سایت اتاق عمل است، ۲ اتاق عمل زنان و ۲ اتاق عمل اورژانس دارد.

وزیر بهداشت پیش از این اعلام کرده که همه تجهیزات مورد نیاز نیز در آن نصب و راه‌اندازی شده است. بنابر اعلام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با توجه به هوشمندسازی و هیبریدی‌سازی چند اتاق عمل، ارزش تجهیزات پزشکی این کلان بیمارستان، فراتر از هزار میلیارد نیز خواهد رفت.

همچنین به اذعان مسوولان، پذیرش در این بیمارستان، دولتی و تحت پوشش بیمه‌ها است و علاوه بر شمال تهران، پذیرای بیماران از سراسر کشور خواهد بود و در تمام ابعاد درمانی ارایه خدمت خواهد داشت؛ به این ترتیب با احتساب ۴۰۰ تخت بیمارستانی قبلی و تخت‌های کلان بیمارستان غدیر، مجتمع بیمارستانی شهدای تجریش بیش از ۱۲۰۰ تخت خواهد داشت.

افتتاح کلان‌بیمارستان غدیر؛ امروز/ پذیرش دولتیِ بیماران از سراسر کشور

همچنین کلان بیمارستان غدیر مجهز به پیشرفته‌ترین هلی پورت اورژانس با قابلیت ارتباط با سازمان هواپیمایی کشوری و اورژانس کشور است که از طریق آن مصدومان در کمترین زمان با بالگرد به این بیمارستان منتقل می‌شوند و طبق اعلام قبلی مسوولان، امروز و همزمان با افتتاح بیمارستان، با همکاری اورژانس تهران نخستین پرواز از محل هلی پورت بیمارستان غدیر صورت می‌گیرد.

دکتر علیرضا زالی – رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره این بیمارستان تاکید کرده است که «این بیمارستان با جدیدترین استانداردهای سازه‌ای، عمرانی و ابنیه‌ای ساخته و تلاش شده تمام ظرفیت‌های مهم کارشناسی در توسعه این بیمارستان مدنظر قرار گیرد. همچنین تلاش کردیم که از جدیدترین خدمات، تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین در ارائه خدمات پزشکی بهره ببریم.»

افتتاح کلان‌بیمارستان غدیر؛ امروز/ پذیرش دولتیِ بیماران از سراسر کشور

وی با بیان اینکه تقریبا تمام بخش های تخصصی و فوق تخصصی در این بیمارستان مستقر خواهد شد، عنوان کرده است که «ضمن توسعه و بسط خدمات قبلی در بیمارستان شهدای تجریش، ظرفیت‌های جدید درمانی نیز به کلان بیمارستان غدیر افزوده خواهد شد؛ بنابراین تعدادی از بخش‌های تخصصی یا فوق تخصصی که در گذشته بیمارستان شهدای تجریش فاقد آنها بوده، مانند جراحی فک و صورت، به مجموعه ناوگان ارائه خدمات جدید این بیمارستان افزوده خواهد شد.»

زالی همچنین تاکید دارد که «این بیمارستان بالاترین سطح سازگاری با محیط زیست را دارا بوده و جلوگیری از اتلاف انرژی در بخش‌های مختلف آن نیز مدنظر قرار گرفته است.»

مهندس سید حسین صفوی – رییس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران نیز درخصوص تامین تجهیزات این کلان بیمارستان اعلام کرده است که «تامین تجهیزات این بیمارستان از دی ماه ۱۴۰۰ توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران و طبق اعلام نیاز معاونت درمان وزارت بهداشت آغاز شد. در این بیمارستان تجهیزات سرمایه‌ای سنگین و با تکنولوژی بالایی همانند دستگاه‌های توموتراپی، پت سی ‌تی و سی ‌تی سیمولاتور، تامین شده و برخی دستگاه‌ها از جمله سایبرنایف که تاکنون در کشور وجود نداشته و در درمان تومورهای سرطانی کاربرد ویژه دارد نیز در بیمارستان نصب خواهد شد.»

افتتاح کلان‌بیمارستان غدیر؛ امروز/ پذیرش دولتیِ بیماران از سراسر کشور

در مجموع بنابر اعلام هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، علاوه بر تجهیزات سرمایه‌ای سنگین، سایر تجهیزات پزشکی مورد نیاز شامل تجهیزات بخش‌های تصویربرداری، اتاق عمل، اتاق عمل ویژه، Nicu و سایر امکانات برای این بیمارستان توسط این هیات امنا تامین شده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا