اولین قدم جهت تحقق شعار سال اهمیت دادن به رفع موانع تولید است

ایسنا/لرستان بازرس کل لرستان گفت: اولین قدم جهت تحقق شعار سال اهمیت دادن به رفع موانع تولید است.

دکتر سعید رازانی در اولین جلسه شناسایی موانع تولید و ارائه راهکار که با حضور نخبگان و اساتید دانشگاه‌های استان برگزار شد بر ارائه راهکارها و الزامات تحقق عملی در راستای تحقق شعار سال و شناسایی موانع تولید و ارائه راهکار مناسب تاکید کرد.

وی گفت: نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و تاکیدات ریاست قوه قضائیه و ریاست سازمان بازرسی کل کشور در حد شعار و تبلیغات نیست و این بازرسی کل تمام امکانات، ظرفیت‌ها و تلاش خود را در جهت تحقق این شعار به کار خواهد برد.

رازانی افزود: مهمترین مشکلات حذف مقررات دست و پاگیر بر سر راه تولید کنندگان، برخی قوانین بیمه‌ای، صعوبت تأمین مواد اولیه، قیمت بالای تجهیزات، عدم حمایت کامل از کالای داخلی، مشکلات اعطای زمین به تولید کنندگان، قاچاق کالا، عدم تسهیل در اخذ مجوزها بوده که رفع این مشکلات نیازمند این است که با هم اندیشی نخبگان و اساتید دانشگاه‌های استان و ارائه راهکار و پیشنهادهای مناسب در جهت رونق تولید و صنعت استان گام برداریم.

بازرس کل استان ادامه داد: از جمله موانع تحقق شعار سال تعدد قوانین و دستورالعمل هاست و اولین قدم جهت تحقق شعار سال اهمیت دادن به رفع موانع تولید است.

بازرس قضایی و بازرس کل استان در ادامه اظهار کرد: به جد پیگیر مشکلات اساسی و دغدغه‌های شرکت‌های تولیدی هستیم تا بخشی از دغدغه‌های این شرکت­ها برطرف شود.

وی افزود: از طرفی استان لرستان ویژگی‌های خاص خود را در بخش‌های کشاورزی و دامپروری دارد و بحث حمایت از واحدهای تولیدی نیز بسیار حائز اهمیت است.

این مسئول یادآور شد: بازرسی در کلیه امور ورود پیدا کرده و جلسات متعددی در خصوص احیاء واحدهای تولیدی و همچنین افزایش ظرفیت تولید این واحدها با دستگاه‌های متولی از جمله شرکت شهرک‌های صنعتی، اداره کل صمت استان برگزار شده است.

در این جلسه نخبگان و اساتید دانشگاه مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی و شرکت‌های دانش بنیان و همچنین راه حل‌های پیشنهادی خود را ارایه دادند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا