دیدار و خداحافظی سفیر کشورمان با پاشینیان

سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، امروز با نیکول پاشینیان نخست‌وزیر این کشور دیدار و خداحافظی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سفارت کشورمان در ایروان، در این دیدار، نیکول پاشنیان با یادآوری این که دوره مسئولیت آقای ظهوری در ایروان، با دوره‌ای سخت برای جمهوری ارمنستان همزمان بوده است، از نقش فعالیت‌های مؤثر سفیر کشورمان در توسعه مداوم روابط دوجانبه تقدیر کرد.

نخست‌وزیر ارمنستان به رشد تجارت دوجانبه، حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های توسعه گذرگاه مرزی مغری و ساخت پل دوستی در مرز ارمنستان و گرجستان، حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های زیربنایی ارمنستان، شروع فعالیت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کاپان، دیدارهای منظم مقامات عالی دو کشور و رشد گردشگری بین دو کشور به عنوان نشانه‌هایی از پیشرفت در روابط دوجانبه در سال‌های اخیر اشاره کرد.

همچنین عباس ظهوری سفیر کشورمان از حمایت‌های نخست‌وزیر ارمنستان از توسعه روابط دو کشور قدردانی کرد و ابراز اطمینان کرد که تحکیم روابط دو کشور دوست و همسایه ادامه خواهد یافت.

همچنین سفیر کشورمان در ارمنستان با آقای مهر گریگوریان معاون نخست‌وزیر جمهوری ارمنستان و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور دیدار و خداحافظی کرد.

در این دیدار،  گریگوریان از تلاش‌های آقای ظهوری در دوره مسئولیت ایشان به عنوان سفیر کشورمان در ارمنستان تقدیر و برای ایشان آینده کاری موفق و مؤثر آرزو کرد.

آقایان ظهوری و گریگوریان، آخرین وضعیت مهم‌ترین برنامه‌های همکاری دوجانبه و چشم‌انداز توسعه روابط در حوزه اقتصادی و تجاری را بررسی کردند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا