تکذیب کشف مار غول پیکر در شهرستان شفت

آفتاب‌‌نیوز :

یاسر ریاضی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر پیدا شدن یک مار بزرگ در منطقه احمدسرگوراب و ایجاد رعب و وحشت بین ساکنین این منطقه در برخی رسانه های محلی و فضای مجازی گفت: این خبر کذب است.

وی افزود: با عنایت به گزارش واصله، مامورین اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت با اعزام به محل و پس از بررسی میدانی چند روزه با توجه به شایعات و توضیحات ساکنین شهر احمدسرگوراب، پایش و بررسی میدانی کامل انجام دادند و هیچگونه موردی در محل مشاهده نکردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شفت تصریح کرد: هر ساله از اواسط فروردین تا پایان تابستان، گزارش هایی در خصوص رویت مار به سازمان آتش نشانی و یا اداره حفاظت محیط زیست اعلام می شود که محیط بانان در کوتاه ترین زمان به محل رویت مار می روند و در صورت وجود مار، آن را می گیرند.

ریاضی ادامه داد: مارهای گرفته شده یا به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده یا در محلِ دور از شهر و در طبیعت رهاسازی می شوند و هرگز آسیبی به آنها وارد نمی شود.

وی از شهروندان خواست در صورت رویت مار، نزدیک آن نشوند و بلافاصله، در مناطق شهری با شماره تلفن ۱۲۵ آتش نشانی و در مناطق چهارگانه با شماره ۱۵۴۰ محیط زیست تماس بگیرند. محیط بانان و آتش نشانان در مواجهه با این حیوان آموزش لازم را در این خصوص دیده اند و بدون آسیب زدن به آن، مار را گرفته و در طبیعت رها می کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا