بیانیه حراست وزارت ورزش درباره حمله به خوابگاه دختران ووشوکار

آفتاب‌‌نیوز :

در مسابقات ووشوی دختران قهرمانی کشور، پدر و اعضای خانواده دو تن از دختران ووشوکار با مربیان و داوران مسابقه درگیر شدند که این درگیری حتی تا ساختمان فدراسیون ووشو و خوابگاه ورزشکاران هم کشیده شد. طبق تصاویر، ویدیوها و بیانیه فدراسیون ووشو، روز پنجشنبه پدر این ورزشکاران به همراه همسر و فرزندان خود، در اعتراض به نتایج کسب شده در مسابقات قهرمانی کشور به ساختمان فدراسیون ووشو حمله کرده و باعث آسیب رسیدن به اموال عمومی، خوابگاه تیم ملی زنان و زخمی شدن چند تن از ملی‌پوشان شده اند.

پس از این ماجرا وزارت ورزش در بیانیه‌ای اعلام کرد: حضور این افراد در مجموعه در شرایطی بود که فدراسیون ووشو در هیچ کدام از مکاتبات خود با مدیریت و حراست مجموعه ورزشی آزادی، خواستار ممنوعیت ورود این افراد به مجموعه نشده بود.

اما فدراسیون ووشو با تکذیب بیانیه وزارت ورزش، پاسخ داد که طی نامه ای به حراست مجموعه ورزشی آزادی خواستار ممنوعیت ورود این فرد به مجموعه آزادی شده بودند.

حالا بار دیگر وزارت ورزش و این‌بار حراست وزارت ورزش در بیانیه دیگری مدعی شده که درخواست فدراسیون ووشو مبنی‌بر ممنوعیت ورود شخص یا اشخاصی معین به مجموعه ورزشی آزادی و ساختمان فدراسیون مزبور به دفتر مرکزی حراست وزارت ورزش و جوانان واصل نشده است و این در حالی است که فدراسیون ووشو در بیانیه‌اش شماره نامه خود به حراست مجموعه ورزشی آزادی را نیز ذکر کرده است.

در بیانیه مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان آمده است: «برابر با مفاد بند ۳ اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است تمام امکانات خود را برای نیل به هدف ارائه خدمات تربیت بدنی رایگان به عموم مردم شریف ایران اسلامی به کار ببندد.

طبعاً وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی اصلی ورزش کشور در حوزه‌های مختلف حرفه‌ای، قهرمانی، همگانی و تفریحی باید تمام مساعی خود را در راستای اجرای دقیق و شفاف این بند مترقی از اصل سوم قانون اساسی اعمال کند.

از این رو لازم است است درباره مسائلی که اخیرا در مجموعه ورزشی آزادی تهران اتفاق افتاد و موجب انعکاس اخباری از جمله از لسان مدیران فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران شده، مطالبی به منظور تشحیذ اذهان عموم علاقه‌مندان به ورزش و در راستای تبیین واقعیات حاکم بر مسئله طرح شود.

بدوا شایان ذکر است درخواست فدراسیون ووشو مبنی‌بر ممنوعیت ورود شخص یا اشخاصی معین به مجموعه ورزشی آزادی و ساختمان فدراسیون مزبور به دفتر مرکزی حراست وزارت ورزش و جوانان واصل نشده است.

صرف نظر از این موضوع، آنچه در راستای احترام به حقوق اجتماعی و شهروندی آحاد مردم قابل توجه و تأمل است اینکه بر اساس اصول و موازین قانونی و البته شرعی، محرومیت از حقوق اجتماعی و ممنوعیت از ورود اشخاص به اماکن صرفاً به تبع صدور آرای لازم الاجرا از مراجع قانونی امکان‌پذیر است لذا وزارت ورزش و جوانان با تکیه بر رسالتهای قانونی خویش مبنی بر ارائه خدمات ورزشی به عموم اشخاص، ممنوعیت ورود افراد به مجموعه‌های ورزشی را صرفاً در مواردی که مراتب به موجب رای مراجع قانونی ذیصلاح مورد اتخاذ تصمیم قرار گرفته باشد، احترام نموده و مورد توجه و رعایت قرار می‌دهد. بدیهی است هرگونه اقدام خارج از ضوابط توصیفی مصداق بارز نقض حقوق شهروندی و سلب غیرقانونی حقوق اشخاص محسوب می شود.»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا