تاکید امیر عبداللهیان بر نقش مهم ایرانیان مقیم امارات در روابط اقتصادی و تجاری

حسین امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد تحولات مثبت سیاسی در روابط ایران با کشور‌های حوزه خلیج فارس از جمله امارات، منجر به توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر کشور‌ها در دو سوی خلیج فارس شود.

آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از حضورشان در شهر دبی در جریان سفر به امارات، در نشست مشورت و تبادل نظر با مسؤلان موسسات و سازمان‌های ایرانی فعال و مستقر در امارات شرکت کرد و در جریان فعالیت‌ها و وضعیت آنان قرار گرفت.

در این نشست، نمایندگان و مسؤلان سازمان بنادر و کشتیرانی، بانک‌های ملی و تجارت، شرکت ملی نفتکش، دانشگاه آزاد، مدرسه ایرانیان و سرپرستی مدارس، باشگاه ایرانیان، بیمارستان ایرانیان، رایزنی بازرگانی، شرکت‌های هواپیمایی پس از طرح دیدگاه‌ها و ملاحظات و نکات خود، دیدگاه‌ها، نکات و توضیحات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را شنیدند و در جریان روند مثبت و رو به رشد روابط دوجانبه ایران و امارات قرار گرفتند.

 امیرعبداللهیان در این نشستطی سخنانی با تشکر از دولت امارات در فراهم کردن زمینه فعالیت نهاد‌های مذکور در امارات و با اشاره به نقش و جایگاه مهم جامعه ایرانیان مقیم امارات در روابط اقتصادی، تجاری، فرهنگی و اجتماعی دو کشور، ابراز امیدواری کرد تحولات مثبت سیاسی در روابط ایران با کشور‌های حوزه خلیج فارس از جمله امارات، منجر به توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر کشور‌ها در دو سوی خلیج فارس شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا