این سریال به زودی کلید می‌خورد

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، مهدی جعفری کارگردانی سریالی با محوریت زندگی شهید علی هاشمی را برعهده گرفت و بدین ترتیب پیش‌تولید سومین سریال اقتباسی مرکز سریال سوره آغاز شد. 

در آستانه سالروز شهادت علی هاشمی در (۴ تیرماه ١٣۶٧) و همزمان با پخش سریال «سوران» به کارگردانی سروش محمدزاده و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده، سومین محصول اقتباسی مرکز سریال سوره با محوریت قرارگاه فوق سری نصرت در دفاع مقدس وارد مرحله پیش‌تولید شد. 

این سریال با اقتباس از چند کتاب، نگاهی به زندگی و فعالیت‌های شهید علی هاشمی به عنوان فرمانده قرارگاه فوق سری نصرت دارد و به اتفاقات این قرارگاه می‌پردازد.

مهدی جعفری کارگردانی این سریال را برعهده خواهد داشت و سایر عوامل پروژه بزودی اعلام خواهند شد. جعفری پیش از این کارگردانی فیلم‌های سینمایی «یدو»، «٢٣ نفر» و… را برعهده داشته است.

«قرارگاه سری نصرت» پس از سه سال طراحی، تحقیق و پژوهش به عنوان دومین اثر از سه‌گانه جغرافیای مظلوم با محوریت رشادت‌های مرزنشینان ایران در طول تاریخ به تألیف مرکز سریال سوره و نویسندگی مهدی سجاده‌چی، برای پخش از رسانه ملی تهیه و آماده می‌شود.

مرکز سریال سوره وابسته به سازمان سینمایی سوره حوزه هنری پیش از این دو سریال «سوران» و «کاتب اعظم» را به ترتیب با اقتباس از کتاب‌های «عصر‌های کریسکان» و «اعترافات کاتب کشته شده» تولید کرده است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا