درگیری عجیب در فدراسیون ووشو/ حمله به خوابگاه تیم ملی دختران!

فدراسیون ووشو ایران با انتشار بیانیه‌ای از حمله یک فرد به ساختمان این فدراسیون و خوابگاه تیم ملی دختران خبر داد که باعث خسارت به اموال فدراسیون و زخمی شدن برخی ووشوکاران شده است.

به گزارش ایسنا، فدراسیون ووشو با اعلام این خبر که «ظهر امروز (پنجشنبه یکم تیر ۱۴۰۲) آقای احسان ده‌پهلوان به همراه همسر، دخترانش و چند مرد به محل فدراسیون ووشو در روز تعطیل کاری حمله‌ور می‌‎شود و ضمن فحاشی و درگیری با سرپرست اردوی تیم ملی ووشو مردان، باعث ایجاد جراحاتی برای او می‌شود و به اموال این فدراسیون خسارات وارد می‌کند.» اطلاعیه‌ منتشر کرده و در آن ماجرای رخ داده را توضیح داده است.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

«شب گذشته (چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲) و پیش از این حمله، آقای احسان ده‌پهلوان با ادبیاتی توهین‌آمیز و تهدید آمیز در صفحه شبکه اجتماعی اینستاگرام خود اعلام می‌کند که فردا به فدراسیون ووشو می‌رود. وی همچنین طی چندین تماس و پیام با مسئولان مختلف فدراسیون ووشو اعلام می‌کند که روز پنجشنبه برای تسویه حساب شخصی با فدراسیون ووشو به محل این فدراسیون می‌رود.

این فرد (احسان ده‌پهلوان) با همراهی دختران، همسر و چند مرد در روز تعطیلی کاری فدراسیون ووشو، به محل این فدراسیون و دفتر ریاست حمله‌ می‌کند و در یک لحظه و هنگامی که نگهبان فدراسیون در حال جابجایی اقلام بوده است، وارد طبقات می‌‎شود.

نگهبان فدراسیون ووشو و سرپرست اردوی تیم ملی ووشو مردان که در محل حادثه حضور داشته است، پس از دیدن این صحنه به محل اتاق ریاست فدراسیون ووشو می‌‎رود تا این فرد را به بیرون از فدراسیون راهنمایی کند. در این لحظه “احسان ده‌پهلوان” به سمت سرپرست اردوی تیم ملی ووشو حمله‌ور می‌‎شود و صدماتی جدی به او وارد می‌آورد که با دخالت مربیان تیم ملی ووشو این درگیری در طبقه سوم به پایان می‌رسد.

همسر آقای ده‌پهلوان در همان حین با چوب دستی به سمت نگهبان فدراسیون ووشو و سرپرست اردوی تیم ملی حمله کرده و دائما خود را به زمین انداخته و فرزندان خود را جهت تصویربرداری خطاب قرار می‌دهد که در نهایت امر این نفرات به آرامش دعوت شده و به کمک مربیان تیم ملی به طبقات پائین فدراسیون هدایت می‌‎شوند.

آقای ده‌پهلوان پس از حمله به دفتر ریاست فدراسیون ووشو در طبقه سوم، به طبقه اول رفته و پس از اینکه متوجه می‌‎شود دختران ملی ‌پوش در خوابگاه آکادمی ملی ووشو حضور دارند، سعی می‌کند به خوابگاه دختران ملی‌پوش حمله‌ور شود که خوشبختانه با دخالت مربیان تیم ملی ووشو مردان و زنان، این فرد به بیرون از محل فدراسیون ووشو و خوابگاه دختران رانده می‎‌شود.»

فدراسیون ووشو در ادامه ادعا می‌کند که فرد مهاجم به خوابگاه دختران ملی‌پوش ووشو نیز حمله‌ور شده است. این فدراسیون نوشته است:

«وی با همراه همسر و فرزندانش با حضور در محوطه فدراسیون ووشو، با پرتاب سنگ به سمت خوابگاه دختران فدراسیون ووشو که ملی‌پوشان اعزامی به بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان در آن حضور داشتند، ضمن شکستن شیشه‌های خوابگاه دختران، باعث آسیب‌دیدگی دو تن از ملی‌پوشان و قهرمانان ووشو جهان (شهربانو منصوریان و سهیلا منصوریان) می‌شود. در تمام این لحظات با رکیک‌ترین الفاظ ممکن مسئولان فدراسیون و “خواهران منصوریان” را خطاب قرار می‌دهد که کلیه تصاویر و صداهای ایشان جهت پیگیری قضایی موجود است.

در این اقدام شنیع و هتک حرمت به خوابگاه دختران فدراسیون ووشو، هیچگونه درگیری، دفاع و اقدامی از سوی ورزشکاران تیم ملی ووشو بانوان و کارمندان فدراسیون ووشو صورت نگرفته و صرفا ایشان و همراهانشان سعی بر “برهم زدن نظم” و “ورود به عنف” داشته‌اند.

طی تماس با پلیس (۱۱۰) این فرد و خانواده او متواری می‎شوند چرا که آقای ده‌پهلوان حکم قطعی به خاطر رفتاری مشابه در سال گذشته در رقابت قهرمانی کشور دختران به دلیل تخریب به ۷ ماه حبس و به‌خاطر اخلال در نظم به ۸ ماه حبس تعزیری و همچنین ۲۷ ضربه شلاق محکوم شده که در حال حاضر تحت تعقیب قضایی است.

تصاویر ضبط شده تمام موارد بالا در دوربین‌های مدار بسته فدراسیون ووشو موجود بوده و این تصاویر در اختیار مراجع ذی‌صلاح جهت بررسی و پیگیری شکایات قرار گرفته است.»

به گزارش ایسنا در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: «متاسفانه یکی از رسانه‌های رسمی کشور در اقدامی عجیب، غیر حرفه‌ای و عجولانه، ضمن مصاحبه با این فرد “متواری از قانون” و “هتاک حرمت” دختران ملی‌پوش ووشو و انتشار صحبت‌های او اقدام به نشر اکاذیب، تهمت و افترا در خصوص ماجرای یاد شده کرده که فدراسیون ووشو این موضوع را از مراجع قضایی ذی‌صلاح با جدیت تمام پیگیری خواهد کرد.

همچنین فدراسیون ووشو از مدیریت مجموعه ورزشی آزادی که محل برگزاری اردوهای تیم‌های ملی و ساختمان اداری فدراسیون ووشو است، خواستار دقت نظر بیشتر جهت حفظ امنیت مجموعه و ورزشکاران است.

در انتها انتظار می‌رود از رسانه‌های کشور جهت حفظ آرامش اعضای تیم‌های ملی ووشو کشور در آستانه بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو به موضوعات دامن نزده و فردی که محکویت قضایی وی قطعی شده است را به عنوان سوژه خبری خود قرار ندهند تا بیشتر از این، فردی که به گفته خود از “زوال عقل” رنج می‌برد و تحت پیگرد قانون است را تشویق به ادامه اقدام‌های مشابه نکنند.»

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا