اطلاعات لازم از قیمت روز و خرید تیرآهن ذوبی اصفهان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اطلاعات لازم از قیمت روز و خرید تیرآهن ذوبی اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان اولین شرکت تولید محصولات فولادی در کشور است که از لحاظ تنوع حرف زیادی برای گفتن دارد. تقریبا اکثر مقاطع فولادی مختلف از جمله تیرآهن در این کارخانه بزرگ تولید شده و برای مصارف داخلی یا صادرات، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کارخانه یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کنندۀ تیرهای فولادی در کشور به حساب می‌آید. در بازار خرید و فروش آهن آلات، به تیرآهن‌های تولیدی این شرکت، تیرهای ذوبی هم گفته می‌شود. ساخت تیرهای شرکت ذوب آهن بر اساس جدول اشتال صورت می‌گیرد؛ به همین خاطر این مقاطع دارای وزن استاندارد هستند. در نتیجه از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و در عین حال قیمت بیشتری هم دارد. شرکت آنلاین سازه، تأمین کنندۀ انواع مقاطع فولادی، از جمله انواع تیرهای فولادی است. این شرکت  به قیمت کارخانه، در اسرع وقت برای شما مشتری عزیز فراهم می‌آورد. جهت استعلام قیمت های لحظه‌ای، راهنمایی و مشاوره رایگان، با شمارۀ  90000011 تماس بگیرید.

انواع تیرآهن شرکت ذوب آهن اصفهان

تیرهای فولادی برند ذوب آهن، در سایزهای ۱۲ تا ۳۰ تولید شده و هر کدام برای مصارف گوناگونی کاربرد دارند. در کنار این فاکتور مهم، محصولات این شرکت از نظر نوع و ساختار هم با هم تفاوت دارند. انواع تیرآهن تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان در ادامه معرفی شده است.

اطلاعات لازم از قیمت روز و خرید تیرآهن ذوبی اصفهان

تیرآهن هاش (بال پهن)

به طور کلی، تیرهای فولادی را بر اساس شکل ظاهری شان به چند دسته مختلف تقسیم می‌کنند. همین شکل ظاهری، به تفاوت در ویژگی‌ ها و در نتیجه کاربرد آن ها منجر می‌شود. یکی از رایج ترین تیرهای ذوبی اصفهان، تیرآهن هاش یا بال پهن موازی است. در این نوع تیر اندازه بال ها نسبت به تیرهای معمولی بیشتر بوده و تقریبا به اندازه جان تیرآهن می‌باشد. در نتیجه شکل شبیه به H لاتین ایجاد کرده و تیر هاش نامیده می‌شود.

این محصول خود در دو نوع اصلی سبک و سنگین تولید می‌شود که به ترتیب حروف اختصاری L و V در کنار نماد آن ها قرار می‌گیرد. تیرآهن های بال پهن یا هاش را با نماد IPB هم نمایش می‌دهند. در همین راستا، علامت اختصاری تیر هاش سبک IPBL و تیر هاش سنگین IPBV است. بنابراین هرگاه این علامت‌ها را بر روی تیرآهن‌های تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان مشاهده کردید، می‌توانید تشخیص دهید که از نوع هاش سبک است یا سنگین.

تیرآهن معمولی یا نیم بال پهن

نمونه دیگری از تیرهای تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان، تیرآهن نیم بال پهن یا I می‌باشد. با توجه به این که اندازه بال ها در این نوع تیر نسبت به جان آن کمتر است، شکل شبیه به حرف I لاتین ایجاد کرده و به همین خاطر با نام تیر I یا IPE هم شناخته می‌شوند. این محصول جزو پرکاربردترین تیرهای فولادی دی کشور ما به شمار می‌آید. به همین خاطر، به تیرآهن معمولی هم معروف است. تیرهای نیم بال پهن شرکت ذوب آهن اصفهان بر اساس استاندارد اروپایی ساخته می‌شوند و ضخامت بال هایشان در همه قسمت ها ثابت است.

تیرآهن بال باریک

در کنار دو نوع قبل، کارخانه ذوب آهن اصفهان فرایند تولید تیرهای بال باریک را هم انجام می‌دهد. این نوع تیرآهن با علامت اختصاری IPN مشخص شده و ضخامت بال ها در تمام قسمت های آن یکسان نیست. به عبارت دیگر، هر چه از سمت جان تیرآهن به سوی بیرون پیش برویم، ضخامت بال ها کاهش می‌یابد. در دو مورد قبل، بال ها به دلیل ثبات ضخامت با هم موازی هستند؛ اما این نوع تیرآهن به دلیل نازک شدن بال ها در بخش های بیرونی، خاصیت موازی بودن بال ها را ندارد.

تیرآهن ذوب اصفهان با تیرآهن فایکو چه تفاوتی دارد؟

 شرکت فولاد البرز ایرانیان (فایکو) هم یکی از مجموعه های بزرگ تولید مقاطع فولادی در کشور محسوب می‌شود که تیرآهن را در انواع مختلفی تولید می‌کند. تیرهای این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است، اما در برخی ويژگی ها با تیرهای ذوب آهن تفاوت دارد. برای مثال، تیرهای ذوبی بر اساس جدول اشتال ساخته می‌شوند و وزن‌شان به وزن استاندارد نزدیک‌تر است.

هر کارخانه نماد و علامت اختصاری مربوط به برند خود را دارد. در زمان خرید، با مشاهده برندی که هر کارخانه بر روی محصولات خود می گذارد، می‌توان متوجه شد که محصول توسط کدام شرکت ساخته شده است. محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان معمولاً با علامت ESCO مشخص شده و اینگونه قابل تشخیص است.

قیمت تیرآهن

مانند سایر مقاطع فولادی، قیمت تیرآهن تولیدی در کارخانه ذوب آهن اصفهان هم به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به نوع ماده اولیه در نظر گرفته شده برای ساخت تیرهای این شرکت اشاره نمود. علاوه بر آن، سایز و اندازه تیرها هم در تعیین قیمت نهایی تاثیرگذار است. میزان عرضه و تقاضای موجود برای تیرهای فولادی، نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، هزینه حمل و نقل و انبارداری و مالیات، دیگر عوامل مؤثر بر قیمت تیرهای ذوبی به شمار می‌آيند. البته به طور کلی، قیمت تیرآهن شرکت ذوب آهن به دلیل کیفیت بالایی که دارد، نسبت به بسیاری از برندهای داخلی و خارجی بالاتر است.

اگر در صدد خرید تیرآهن هستید، با مراجعه به وبسایت آنلاین سازه، از منوی سایت، قسمت فروشگاه آهن آلات، وارد زیرگروه تیرآهن شوید. در این صفحه لیستی از قیمت تیرهای فولادی بهترین کارخانه های ایران در دسترس شماست. شما می توانید روند تغییرات قیمت ماهانه و هفتگی را در جداول قیمت ها ببینید و قیمت‌ها را مقایسه کنید. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره قبل از خرید، با ما تماس بگیرید: 90000011

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا