برد موشک هایپرسونیک را تا ۲ هزار کیلومتر افزایش می‌دهیم

آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در مراسم بزرگدا‌شت بسیج اساتید در دانشگاه مازندران با بیان اینکه برای بنده توفیق بزرگی است که در محضر بزرگان، اساتید دانشگاه، خانواده معظم شهدا علما و روحانیون که در جلس‌های به مناسبت بزرگداشت شهید مصطفی چمران تشکیل شده حضور دارم، اظهار داشت: بنده به عنوان عضو کوچکی از لشگر پرافتخار ۲۵ کربلا این استان دوره کوتاهی را در کنار رزمندگان دلیر خطه شمال مازندران و گیلان حضور داشتم و عمق شناخت بنده نسبت به جوانان و رزمندگان این خطه به دوران دفاع مقدس برمی‌گردد.

زیر رگبار گلوله‌ها و آتش سنگین دشمن بودیم

وی با یادآوری عملیات‌های دوران دفاع مقدس افزود: در یکی از عملیات‌ها در زیر آتش سنگین دشمن و شرایط سخت جنگ، زمانی که تعدادی از رزمندگان لشگر امام حسین (ع) دچار سیل شده بودند دلاوران پرافتخار لشگر ۲۵ کربلا بعد از پیاده‌روی طولانی، در مقابل و سنگر‌های مستحکم دشمن زیر رگبار گلوله‌ها و آتش سنگین دشمن سنگر‌های صدامیان را یکی پس از دیگری فتح می‌کردند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان ینکه مراسم امروز متعلق به گرامیداشت استاد و نخبه شهید دکتر مصطفی چمران است که در نوع خود بی‌نظیر بود، تصریح کرد: شهید چمران در دوره خود نمونه و در حال حاضر برای نخبگان اساتید دانشجویان به عنوان اسوه و الگوست، شهید چمران در ایران و آمریکا در دانشگاه‌های ممتاز تحصیل کرد و دو دکترای همزمان را کسب کرد فرصت‌های زیادی برای زندگی اسان و مرفه برایش فراهم بود، ولی آن زندگی مرفه را رها کرد و با حضور در کشور ایران و زندگی در شرایط جنگ خوزستان را ترجیح داد.

شهید چمران هیچ‌گاه برای به نفع دشمن کار نکرد

وی با بیان اینکه شهید چمران با آنکه در کشور مسئولیت داشت تهران را ترک و عازم جبهه شد چراکه هدف اصلی شهید چمران رسیدن به جبهه، مبارزه و جهاد و شهادت بود که به آنهم رسید، خاطرنشان کرد: زندگی و شهادت چمران برای ملت ایران، جوانان و دانشجویان درس بزرگی است چرا که شهید چمران با آن همه ویژگی‌های ممتار، با دشمن‌شناسی هیچگاه برای دشمن و به نفع دشمن حتی در آمریکا کار نکرد.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه شهید چمران در کنار همه ویژگی‌های کم نظیر با دشمن‌شناسی و تشخیص جبهه حق از باطل هیچگاه در مسیر دشمن قدم برنداشت و عمر خود را در مبارزه گذراند، اظهار داشت: مراقب باشیم هدف را گم نکنیم و مانند چمران زندگی و مرگمان با افتخار باشد از دید بنده امتیاز برجسته شهید چمران علاوه بر‌ایمان و اخلاص دشمن‌شناسی و شناخت جبهه حق و باطل بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در این دولت شاهد‌یم که همزمان چند برنامه در حوزه روابط خارجی از جمله روابط با عربستان و مباحث مرتبط با آژانس هسته‌ای و حوزه‌های دیگر در دست اقدام بود، ولی رئیس جمهور شخصاً برای رونمایی از موشک مانورپذیر هایپرسونیک موشک فتاح حضور پیدا کرد، ادامه داد: در گذشته اینطور نبود و در آزمایش‌های موشکی و رزمایش باید تحمل اعتراضات آقایان را می‌کردیم خارجی‌ها زمانی که اعتراض از داخل را می‌دیدند آن‌ها هم به آزمایش‌های ما اعتراض می‌کردند، ولی امروز چنین مواردی مشاهده نمی‌کنیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر در داخل مردم و دولت با وحدت و یکپارچگی با مسائل روبه‌رو شوند مشکل خاصی پیش نمی‌آید، اضافه کرد: در سرنگونی گلوبال هاگ آمریکا دیدیم، ترامپ که نسبت به سایر روسای جمهور آمریکا پررو‌تر بود نه تنها اعتراض نکرد بلکه به خاطر هدف قرار ندادن هواپیمای آن‌ها با ۲۰ – ۳۰ سرنشین تشکر هم کرد، این فاصله از پیشرفت و اقتدار در حوزه توانمندی‌های دفاعی، ولایت‌مداری و وحدت و یکپارچگی در مقابل دشمن به دست آمد.

بایستی قدرتمندانه و سریع حرکت کنیم

وی با بیان اینکه بایستی ما قدرتمندانه و سریع حرکت کنیم و دشمن را دشمن بدانیم، گفت: امروز جوانان و دانشجویان نخبه این کشور که با پول این ملت درس می‌خوانند و به مدارج عالی می‌رسند، بعضی از آن‌ها که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، مدیون این آب و خاک و ملت هستند و بایستی برای خدمت به این کشور و میهن بمانند و اگر که به خارج مهاجرت می‌کنند حداقل در حوزه پروژه‌های صنعت نظامی که علیه ملت ایران و مردم مظلوم جهان استفاده می‌شود شرکت نکنند به عنوان مثال تعدادی از متخصصین پروژه ماهواره استارلینک ایرانی هستند این جوانان نخبه بایستی قدر این استعداد خدادادی و مردم ایران را بدانند و شکر این نعمت خدمت به این مردم و میهن است.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه برای رفع مشکلات کشور بایستی با روحیه جهادی و انقلابی و ایستادگی و تلاش خستگی‌ناپذیر و برطرف کردن موانع و مشکلات مانند شهید بزرگوار شهید حسن تهرانی مقدم اقدام کرد، ادامه داد: بنده بیش از ۳۰ سال با این شهید زندگی کردم ایشان با کمبود امکانات و موانع و مشکلات توانست موفقیت‌های بزرگی را به دست آورد چرا که ایستاد و مشکلات را برطرف کرد در حال حاضر در این دولت ریل‌گذاری خوبی شده است. بایستی برای رفع این مشکلات و افزایش سرعت پیشرفت همه باهم کمک کنیم به وِیژه مراکز دانشگاهی و دانشجویان.

چرا استاد دانشگاه در برنامه تلویزیونی از آمریکا حمایت می‌کند؟

وی با بیان اینکه امروز مشکل کشور، دشمن‌شناسی است، تصریح کرد: به عنوان مثال صدا و سیما برنامه مناظره را پخش می‌کند استاد دانشگاه که خود را صاحب نظر واندیشمند می‌داند به دلیل نداشتن دشمن‌شناسی و عدم شناخت جبهه حق و باطل از آمریکا و غرب حمایت می‌کند. به شما توصیه می‌کنم برای دشمن‌شناسی که یک امر اکتسابی است نیاز نیست به دوران قبل از انقلاب و خیانت‌های آمریکا مانند کودتای ۲۸ مرداد مراجعه شود بلکه در این چهل واندی سال بعد از انقلاب اگر تاریخ انقلاب مطالعه شود دشمنی آمریکا و انگلیس واضح ا‌ست.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه حمایت‌های آمریکا و غربی‌ها در دوران دفاع مقدس باعث طولانی شدن جنگ و شهادت تعداد زیادی از جوانان کشور شد، افزود: اگر آمریکا و غربی‌ها از صدام حمایت نمی‌کردند جنگ دو یا سه سال بیشتر طول نمی‌کشید و ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر بیشتر از جوانان ما به شهادت نمی‌رسیدند.

در بخش سخت صنعت دفاعی به پیشرفت‌های خوبی رسیده‌ایم

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه با عملکرد دولت قبل هشت سال کشور به عقب افتاد چرا که از یک سو فشار حداکثری و تحریم آمریکا و غرب و در داخل هم دولت تمام مسائل کشور را موکول به برجام و نگاه به کمک غرب و گرفتن وام گره زد و حتی شرکت‌های خصوصی معطل برجام و نگاه به غرب بودند، تصریح کرد: در حال حاضر تلاش‌های سیاسی در حال انجام است، ولی کار‌ها معطل نیست در داخل با وجود استعداد‌های فراوان و نخبه می‌توانیم مشکلات را حل کنیم چرا که در بخش سخت صنعت دفاعی توانسته‌ایم با تکیه بر توان داخلی و باور جوانان نخبه انقلابی این مرز و بوم با وجود تحریم و فشار‌ها به پیشرفت‌های خوبی برسیم. شما اساتید دانشگاه می‌باشید و می‌دانید برای شلیک موشک که در یک مرحله این کلاهک آن جدا و چهارصد کیلومتر از جو خارج و مجدد به داخل جو برمی‌گردد باید مراقبت شود دچار انفجار و آتش‌سوزی نشود و در عین حال هدایت شود تا به هدف بخورد و یا فن‌آوری ماهواره که بسیار دقیق و نیاز به سرعت خاص برای قرار گرفتن در مدار (سرعت ۵/۷) کیلومتر در ثانیه باید باشد امروز به تمام فناوری‌های پیچیده در حوزه صنعت دفاعی دست پیدا کرده‌ایم پس می‌توان در سایر عرصه‌ها مانند صنعت و کشاورزی که بسیار ساده‌تر است مشکلات را حل کنیم.

‌افزایش برد موشک هایپرسونیک تا ۲ هزار کیلومتر

وی با بیان اینکه در سطح کشور برای رفع مشکلات بایستی دشمن‌شناسی را بالا ببریم و به دشمن اعتماد نکنیم، گفت: به درون نگاه کرده و مجموعه‌های نظارتی با ارائه راهکار به کمک‌مان بیایند تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم شما عزیزان نیز بایستی با بسیج و یکپارچگی و شناخت فرصت‌ها به ویژه در بخش کشاورزی مشکلات را برطرف و پیشرفت حاصل کنید شما خودتان در استان بخشی از دولت هستید.

سردار حاجی‌زاده با روایت خاطره‌ای از حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی در اواخر می‌گفت اگر از سپاه بروم در استان کرمان حتی با وجود مشکلات آب و کمبود زمین حاصلخیز مشغول فعالیت می‌شوم و از دولت مرکزی چیزی نمی‌خواهم و حتی به دولت مرکزی نیز کمک می‌کنم او معتقد به فعال کردن استعداد‌ها بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران همچنین از افزایش برد موشک هایپرسونیک تا ۲ هزار کیلومتر خبر داد و اظهار داشت: برای پیشرفت در کشور نباید نگاه ما به خارج باشد. تولید قدرت در سپاه پاسدران روزانه اتفاق می‌افتد، باید مطالبه رهبر معظم انقلاب در حوزه قوی‌تر شدن را روز به روز ادامه دهیم به همین دلیل در حوزه موشکی قطعا خبر‌های خوبی برای مردم عزیزمان خواهیم داشت و هر دستاوردی داشته باشیم بلافاصله اعلام می‌کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا