مسمومیت با الکل متانول ۱۱ نفر را در حاجی آباد راهی بیمارستان کرد

ایسنا/هرمزگان رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه از مسموم شدن ۱۱ نفر به دنبال مصرف الکل متانول، در حاجی آباد خبر داد.

دکتر محمود حسین پور صبح امروز (اول تیرماه) در این باره گفت: حدود ساعت ۱۳ بعد ازظهر سی و یک خرداد، اولین بیمار آقا حدودا ۳۵ ساله با کاهش سطح هوشیاری ناشی از مصرف الکل متانول، با وسیله شخصی به بیمارستان فاطمه الزهرا حاجی آباد مراجعه و با توجه به وخامت حال بیمار بالافاصله برای وی لوله تنفسی گذاشته و تحت دیالیز قرار می گیرد. فرد دوم نیز حدود ساعت ۱۳:۴۰ با کاهش سطح هوشیاری به بیمارستان مراجعه می‌کند. این بیمار نیز، آقا و حدودا ۳۹ ساله می باشد که با توجه به وخامت حالش در بخش مراقبت های ویژه(ICU) تحت درمان قرار دارد.

وی اظهار کرد: بیمارهای بعدی نیز با علائم سرگیجه و تاری دید به بیمارستان مراجعه می کنند. یکی از بیماران، آقای ۲۰ ساله بعد از درمان اولیه و بهبود علائم مسمومیت با رضایت شخصی ترخیص ولی دو نفر دیگر، آقای ۵۵ و ۳۰ ساله همچنان تحت درمان هستند. این دو نفر هوشیار می باشند.

دکتر حسین پور در ادامه با عنوان اینکه تا این زمان ۱۱ نفر به دلیل مسمومیت با الکل راهی بیمارستان شده اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶ نفر با رضایت شخصی مرخص، ۲ نفر بدحال  بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه آی سی یو بستری اند و ۳ نفر دیگر با علائم تاری دید و سرگیجه در بخش بستری و تحت نظر هستند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه اظهار کرد: با توجه به احتمال افزایش تعداد مسمومین به تمام بیمارستان های استان و همچنین پایگاه های اورژانس ۱۱۵ آماده باش کامل داده شده است و لازم است که مردم در این خصوص کاملا هوشیار باشند و چنان چه علائم مسمومیت با الکل متانول داشتند سریعا به بیمارستان مراجعه نمایند یا با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا