پایان مهلت ثبت‌نام در جشنواره موسیقی نواحی

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، مهلت ثبت‌نام فراخوان این دوره از جشنواره که از ۲۰ خردادماه آغاز شده بود، سه‌شنبه (۳۰ خرداد) به پایان رسید.

مرحله منطقه‌ای این جشنواره تیرماه امسال، در یک گستره ملی به همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد استان‌های سراسر کشور به صورت غیررقابتی با حضور استان‌های تهران، قزوین، مازندران، خراسان شمالی، سمنان، گلستان، البرز و قم با برگزاری در استان گلستان به عنوان منطقه اول، استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان با برگزاری در استان چهارمحال و بختیاری به عنوان منطقه دوم برگزار خواهد شد.

همچنین شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و گیلان با برگزاری در استان آذربایجان شرقی به عنوان منطقه سوم، استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی و کردستان با برگزاری در استان کرمانشاه به عنوان منطقه چهارم، استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان با برگزاری در استان کرمان به عنوان منطقه پنجم اجرا می‌شود.

پوستر این دوره از جشنواره با طراحی محمدحسین مجیدپور، الهام گرفته از نقشه ایران و انطباق آن با هنرمندی است که ساز می‌نوازد و از نگاهی دیگر گستردگیِ نغمگی اقوام ایران را نشان می‌دهد. همچنین این پوستر بیانگر وحدت در کثرت است که موضوع و محور جشنواره شانزدهم خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا