محمد مهاجری: اظهارات رئیسی خودزنی بود

آفتاب‌‌نیوز :

 سید ابراهیم رئیسی سه شنبه شب همزمان با دومین سالروز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در گفت‌وگویی تلویزیون حاضر شد و به یکسری نقد‌های منتقدان دولتش پاسخ داد.

محمد مهاجری با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس جمهور گفت: آقای رئیسی در بخشی از صحبت هایش اعلام کرد «برای تأیید برخی کاندید‌های ردصلاحیت شده در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اقدام کردم. البته اگر آن آقایان تأیید صلاحیت هم می‌شدند تغییری در نتیجه انتخابات به وجود نمی‌آمد.» در باره این سخن آقای رئیسی دو نکته وجود دارد.

وی افزود: این اظهارات آقای رئیسی نوعی خودزنی سیاسی است، چون دو حالت بیشتر ندارد، حالت اول این است که آقای رئیسی می‌خواهد بگوید «نتیجه آن انتخابات از پیش معلوم بود یا مهندسی کاملی صورت گرفته بود» که این حرف خوبی نیست، چون اگر این حرف با علم کامل بیان شده باشد تبعات خیلی بدی دارد. حالت دوم آن است که براساس اصل «البینه علی المدعی» ایشان باید الان اثبات کند برای تأیید صلاحیت کاندیدا‌ها اقدام و تلاش کرده است.

 این فعال مطبوعاتی تأکید کرد: من قرائن و شواهدی را می‌شناسم که نشان می‌دهد ایشان دست کم برای بعضی از کاندیدا‌هایی که ردصلاحیت شدند نه تنها اقدامی نکردند بلکه هم علاقمند بودند آن افراد ردصلاحیت شوند و در جهت قطعیت تصمیم شورای نگهبان مبنی بر ردصلاحیت آن افراد مایه هم گذاشتند.

منبع: نامه نیوز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا