ازدواج پول نمی‌خواهد/ برخی با ۵ هزار تومان کاری می‌کنند که برخی با ۱۰ میلیون تومان نمی‌کنند

آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری فارس نوشت: میثم مطیعی مداح سرشناس کشورمان در گزیده‌ای از جلسه ۴ تاریخ حیات حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) به موضوع ازدواج جوانان پرداخت و اظهارداشت: فردی محضر یکی از اساتید اخلاق تهران رفته بود. او بازاری بود و پسرش طلبه بود. آن زمان مثلاً به طلبه‌های جدیدالورود حدود هشت تومان شهریه می‌دادند. به حالت تمسخری گفته بود که این پسر ما ۸ تومان می‌گیرد، می‌خواهد زن هم بگیرد. آن استاد اخلاق فرمود تو که بنده خدا هستی و می‌فهمی، این اگر دو نفر شود، غذا می‌خواهد و خرج دارد، قطعاً آن بالاسری از تو هم بیشتر می‌فهمد. اینقدر برای خدای خود فهم و شعور قائل باش.

مطیعی با بیان اینکه خداوند کفالت کرده است، خودش می‌دهد، به ما چه ارتباطی دارد؟ تصریح کرد: در آیه ۳۳ سوره نور داریم: «إِنْ یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِه؛ اگر آن مردان و زنان فقیرند، خدا به لطف و فضل خود آنان را بی‌نیاز و مستغنی خواهد فرمود» یا باید ایمانت به قرآن را کنار بگذاری یا باید یقین‌ات را درست کنی. ازدواج پول نمی‌خواهد بلکه عقل می‌خواهد.

برخی با ۵ هزار تومان کاری می‌کنند که برخی با ۱۰ میلیون تومان نمی‌کنند

این مداح اهل بیت (ع) با بیان اینکه وقتی این حرف را می‌زنی برخی می‌گویند حاج آقا دلت خوش است، گفت: برکت چیزی است که غیر از کمیت و جیب پُر است. برخی با ۵ هزار تومان کاری می‌کنند که برخی با ۱۰ میلیون تومان نمی‌کنند.

وی در توصیه به جوانان برای ازدواج گفت: بروید ازدواج کنید و از فقر نترسید. اگر کسی به خاطر فقر از ازدواج بترسد، جز شیطان کسی به او خط دهی نکرده است. آسان بگیر، ولی سهل‌انگاری نکن، دقت کن، ولی وسواس نداشته باش!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا