فریدون طاعتی درگذشت

آفتاب‌‌نیوز :

بهزاد طاعتی، فرزند این ناشر با تأیید این خبر به ایسنا، گفت: ایشان که متولد ۱۳۲۴ در رشت بود، بر اثر ایست قلبی در ۷۸ سالگی از دنیا رفت.

به گفته او، مراسم تشییع و خاکسپاری فریدون طاعتی، فردا (پنجشنبه، اول تیرماه) ابتدا از ساعت ۸ صبح در آرامستان باغ رضوان و سپس ساعت ۹ صبح در وادی تازه‌آباد رشت برگزار خواهد شد.

انتشارات طاعتی نخستین کتاب هوشنگ ابتهاج با عنوان «نخستین نغمه‌ها» را در رشت منتشر کرده بود. کتاب «از نقطه تا خط درباره نصرت رحمانی» هم که به قلم محمود نیکویه است، در این انتشارات به چاپ رسیده است.

کتابفروشی طاعتی همزمان با افتتاح کتابخانه ملی رشت در سال ۱۳۱۳ ش، به همت غلامرضا طاعتی (پدر فریدون طاعتی) شروع به فعالیت کرد و از سال ۱۳۴۲ ش، فریدون طاعتی، پسر دوم طاعتی، در کنار او به رتق و فتق امور کتابفروشی پرداخت، و تا پایان کار پدر همراه او بود.

فریدون از سال ۱۳۶۹، با اخذ امتیاز نشر با نام انتشارات طاعتی به نشر کتاب ادامه داد و اداره و مدیریت کتابفروشی و انتشارات طاعتی را در کنار فرزندانش بر عهده دارد.

 سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات طاعتی هم‌زمان با رشد فضای تجارت اینترنتی (اوایل دهه ۸۰) شکل گرفت و به پشتوانه کتاب‌فروشی این انتشارات در خیابان علم‌الهدی رشت، کتاب‌هایی از ناشران گوناگون را در بیش از ۳۰ حوزه مختلف و نزدیک به ۳۰هزار عنوان در خود جای داده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا