امیرعبداللهیان: دبیرکل سازمان ملل ابتکار نشست وزرای خارجه هشت کشور حاشیه خلیج فارس را در شهریور ماه در نیویورک ارائه داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزیر امور خارجه گفت: خوشبختانه با طرف عمانی اتفاق نظر داریم که در یک و نیم سال گذشته مسیر پیگیری اسناد و توافقات به خوبی در حال پیشرفت است.

حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه پس از دیدار با «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این رایزنی‌ها قبل از هر چیز در خصوص توافقات دو کشور به خصوص بعد از سفر جناب سلطان عمان به تهران صحبت و پیگیری داشتم.

وی گفت: خوشبختانه با یکدیگر اتفاق نظر داریم که در یک سال و نیم گذشته مسیر پیگیری اسناد و توافقات به خوبی در حال پیشرفت است.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: همکاری در حوزه های اقتصادی تجاری ترانزیت انرژی علم و فناوری و گردشگری از جمله موضوعات مورد توجه ما در دیدار کنونی بود.

امیرعبداللهیان افزود: معتقدیم ما در منطقه از مرحله گفت‌وگوی محض عبور کرده‌ایم و وارد مرحله همکاری های متعدد و چند جانبه شده‌ایم.

وی بیان داشت: دبیرکل سازمان ملل ابتکار نشست وزرای خارجه هشت کشور حاشیه خلیج فارس را در شهریور ماه در نیویورک ارائه داد؛ من و همکارم وزیر خارجه عمان و پیش از این نخست وزیر و وزیر خارجه قطر اتفاق نظر داریم که ادامه این ابتکار در منطقه می‌تواند منجر به همکاری هشت کشور حوزه خلیج فارس بشود.

 

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: ما اتفاق نظر داریم که دور بعدی کمیسیون اقتصادی دو کشور را در آینده نزدیک برگزار کنیم و از ابتکارات سلطان عمان در قبال مسائل منطقه ای و بین المللی و با هدف همکاری صلح ثبات و توسعه منطقه تشکر میکنم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا