مجید شاه‌حسینی رئیس فرهنگستان هنر شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

طی حکمی از سوی رئیس جمهور، مجید شاه حسینی به سمت رئیس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، طی حکمی از سوی سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، مجید شاه‌حسینی به عضویت فرهنگستان هنر درآمد و به سمت رئیس این فرهنگستان منصوب شد.

در بخشی از این حکم آمده است: پاسداری از میراث و هنر اسلامی و ملی و اهتمام به هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با نگاه و رویکرد تحولی، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای حفظ، تقویت و گسترش هنر اسلامی ایرانی و محلی، بهره‌گیری از نظریه‌های شناخت مبانی فقهی هنر و نظریه‌های جدید، بسترسازی جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی در راستای حفظ هنر ملی-اسلامی، واکاوی، بازشناسی و آسیب‌شناسی وضعیت هنر در کشور، حمایت از آثار فاخر هنر اسلامی، انقلابی و ملی، بسط تعاملات جامعه هنری متعهد با جامعه هنری دیگر کشورها با اولویت کشورهای اسلامی و همسایه، ارتباط مستمر و مؤثر با نهادها، سازمان‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و اجرایی هنر با هدف تقویت و ارتقای جایگاه فرهنگ و هویت ایرانی- اسلامی کشور با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان انقلابی و تحول‌خواه برای تحقق حداکثری مأموریت آن حوزه از اهم انتظارات این‌جانب است.

مجید شاه‌حسینی متولد ۱۳۴۶ و دانش‌آموخته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. او پژوهشگر و مدرس در حوزه سینما است و دبیری دو دوره جشنواره فیلم فجر را در سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ بر عهده داشته است و به مدت چند سال مدیر بنیاد سینمایی فارابی بود. شاه‌حسینی در تولید آثاری همچون فیلم ملک سلیمان و فیلم راه آبی ابریشم نقش داشته است. از دیگر آثار او می‌توان به برنامه علمی تاریخی دوران اشاره کرد که خود اجرای آن را به عهده داشت. این برنامه به موضوع انقلاب‌های مهم – از جمله انقلاب فرانسه و انقلاب ایران – و تاریخ و ملل اختصاص داشت. از ایشان کتاب‌هایی با عناوین رد پای زن اسطوره‌ای در سینما، سینما و صهیونیسم، آخرالزمان و سینما، مدیریت میلیتاریستی هالیوود، آمریکا، آغاز یک پایان و مقالات متعدد در مجلات مختلف به چاپ رسیده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا