جیلی امگرند برقی در چین مشاهده شد

جیلی امگرند از جمله خودروهای محبوب و پرفروش چینی در بازارهای صادراتی است. این خودرو مدت کوتاهی نیز در ایران حضور داشت و امکان حضور نسل جدید آن نیز در کشورمان وجود دارد. در همین حال چینی‌ها در حال توسعه جیلی امگرد برقی هستند. نسل چهارم این خودرو با موتور بنزینی امسال وارد بازار شد و انتظار می‌روند نسخه الکتریکی آن نیز طی سال جاری به بازار چین برسد.

نکته جالب آن‌که جیلی همچنان امگرند نسل سوم الکتریکی را در چین عرضه می‌کند. نسل سوم جیلی امگرند در سال 2017 وارد بازار چین شد و از آن زمان چند تغییر را دریافت کرده است. این خودرو در سال 2021 نیز فیس‌لیفت شد. با این حال به نظر می‌رسد که جیلی اکنون نسل چهارم امگرند را با پیشرانه الکتریکی به بازار خواهد فرستاد.

ظاهر نسخه برقی و بنزینی جیلی امگرند نسل چهارم، شبیه به یکدیگر است. حتی قسمت جلویی این خودرو یک جلوپنجره بزرگ رادیاتور با تزیینات کرومی دارد. البته امکان دارد تا زمان عرضه خودرو و به دلیل مواردی همچون کاهش مقاومت هوا و کاهش مصرف انرژی، جلوپنجره با قسمتی یکپارچه جایگزین شود. همچنین انتظار داریم کابین نسخه الکتریکی به طور کامل مشابه کابین نسخه درون‌سوز باشد.

جیلی امگرند

جیلی امگرند برقی یک خودرو دیفرانسیل عقب است و برخلاف بسیاری از خودروهای برقی چینی، موتور آن روی محور عقب قرار دارد. پکیج باتری‌ها روی بخش جلو خودرو قرار گرفته است و با استفاده از سیم‌های نارنجی ولتاژ بالا، به بخش عقب خودرو منتقل می‌شود. به نظر می‌رسد جیلی امگرند 7 نخستین خودرو دیفرانسیل عقب و الکتریکی جیلی باشد، چرا که تمامی خودروهای الکتریکی این برند از سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب بهره می‌برند.

جیلی امگرند برقی جدید از موتورهای الکتریکی این شرکت چینی بهره می‌برد که آن را در خودروهای ژئومتری، جیلی G6 و جیلی M6 دیده‌ایم. پیشرانه الکتریکی جیلی با کد TZ180XY150 شناخته می‌شود. حداکثر راندمان این پیشرانه 204 اسب‌بخار قدرت و 310 نیوتن‌متر گشتاور است. البته امکان عرضه جیلی امگرند برقی با موتور کوچکتر 84 اسب‌بخاری نیز وجود دارد.

انتظار می‌رود جیلی امگرند برقی در دو نسخه با باتری‌های کششی 53 و 70 کیلووات ساعتی عرضه شود. برد این خودرو مطابق چرخه چینی CLTC بین 450 تا 600 کیلومتر خواهد بود. این خودرو در ابتدا برای ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا