گزارش عملکرد سهام شرکت‌های خودرویی در یکساله ۱۴۰۲

به گزارش نبض بورس، صنعت خودرویی که یکی از بزرگترین صنایع بازار است و در این مطلب سعی شده به تشریح گزارش عملکرد نماد‌های خودرویی و قطعات خودرو در ۱۲ ماهه ۱۴۰۲ بپردازیم.

“خمحور”  و افزایش ۲۵ درصدی سود 

تولید محور خودرو در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۲ سود خالصی معادل  ۱۵۶ میلیارد تومان محقق نمود. افزایش ۲۵ درصدی سود در ۱۲ ماهه جاری نسبت به دوره مشابه قبل می‌باشد. تولید محور خودرو به ازای هر سهم نیز سود ۲۴۶ ریالی ساخت. سود ناخالص نیز با افزایش ۵۲ درصدی همراه شد و به ۲۴۷ میلیارد تومان رسید.  

درآمد‌های عملیاتی این شرکت با سرمایه حدود  ۶۳۳ میلیارد تومانی ۲۲ درصد افزایش داشت و به ۳۴۴۵ میلیارد تومان رسید.

«خچرخش» و  رشد ۱۳ درصدی سود خالص 

شرکت چرخشگر در  ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۲ سود خالصی معادل ۱۴۱ میلیارد تومان محقق نمود. شرکت در دوره مشابه قبل سود خالصی معادل ۱۲۵ میلیارد تومان داشته است. بررسی گزارش این شرکت حاکی از رشد ۱۳ درصدی سود خالص در دوره مذکور نسبت به دوره مشابه قبل می‌باشد. خچرخش به ازای هر سهم نیز ۱۴۷۹ ریال سود شناسایی کرد. سود تلفیقی نیز به ۱۶۵ میلیارد تومان رسید.

«خدیزل» و رشد ۹۷ درصدی سود 

شرکت بهمن دیزل در ۱۲  ماهه منتهی به اسفند سود خالصی معادل ۳۸۵۵ میلیارد تومان محقق نمود. بررسی گزارش این شرکت حاکی از رشد ۹۷ درصدی سود در ۱۲  ماهه سال ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه قبل می‌باشد.

خودرو و  زیان ناخالص نزدیک به ۱۶ همت

شرکت ایران خودرو از عملکرد خود در سال ۱۴۰۲ گزارش داد. این شرکت تا پایان اسفند ماه از فروش محصولات خود بیش از ۲۵۴ هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی شناسایی کرد که در مقایسه با درآمد محقق شده در سال ۱۴۰۱ افزایش ۳۵ درصدی داشت. اما باز هم بهای تمام شده سنگین منجر به تحقق زیان ناخالص نزدیک به ۱۶ همت شد که در مقایسه با دوره مشابه قبل کاهش ۲۲ درصدی داشت.

«خپارس» و رشد ۱۲ درصدی سود

شرکت پارس خودرو در ۱۲  ماهه منتهی به اسفند زیان خالصی معادل ۸۶۳۹ میلیارد تومان محقق نمود. بررسی گزارش این شرکت حاکی از رشد ۱۲ درصدی سود در ۱۲  ماهه سال ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه قبل می‌باشد.

خپارس به ازای هر سهم نیز ۷۶۱ ریال زیان شناسایی کرد. زیان ناخالص به ۵۱۷۷ میلیارد تومان رسید.

 «خگستر» و رشد ۳۵ درصدی سود 

 شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۲ حدود ۲۱۰ میلیارد تومان سود خالص محقق کرد که به نسبت دوره مشابه قبل رشد ۳۵ درصدی داشت.

«خساپا» 

شرکت ایرانی تولید اتومبیل (سایپا) گزارش عملکرد ۱۲ ماهه خود را منتشر کرد.

در آمد‌های عملیاتی این شرکت ۴۴ درصد افزایش داشت و به بیش از ۸۶ هزار میلیارد تومان و زیان ناخالص با ۶۰% بهبود به ۳۶۱۶ میلیارد تومان کاهش یافت.

سایر درآمد‌های این شرکت نیز معادل ۱۲۶۰ میلیارد تومان گزارش شد؛ و در نهایت زیان خالص با ۷% بهبود ۱۳ همت ثبت شد.

«خبهمن» و رشد ۸۳  درصدی سود 

شرکت گروه بهمن در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۳۵۴۰ میلیارد تومان سود خالص محقق کرد که به نسبت دوره مشابه قبل رشد ۸۳  درصدی داشت.

جمع درامد‌های عملیاتی با کاهش ۸ درصدی به ۱۸۶۸ میلیارد تومان رسید و بخش عمده آن را سود فروش سرمایه گذاری‌ها و درآمد سود سهام تشکیل می‌دهد.

 “خزامیا” و  افزایش ۹۹ درصدی سود 

شرکت زامیاد در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۳ سود خالصی معادل ۳۰۴۴ میلیارد تومان محقق نمود.  گزارش این شرکت حاکی از افزایش ۹۹ درصدی سود در ۱۲ ماهه جاری نسبت به دوره مشابه قبل می‌باشد.

زامیاد به ازای هر سهم نیز سود ۸۳۱ ریالی ساخت. سود ناخالص نیز با افزایش ۱۰۴ درصدی همراه شد و به ۶۴۲۴ میلیارد تومان رسید.  

درآمد‌های عملیاتی این شرکت با سرمایه حدود ۳۶۶۵ میلیارد تومانی ۶۰ درصد افزایش داشت و به ۲۷۸۳۴ میلیارد تومان رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا