از «مزایده فروش صنایع هوایی ایران» تا «ایران پربازده ترین بازار جهان»

به گزارش نبض بورس، در طول سال هایی که بورس ایران فعالیت خود را آغاز کرده است اتفاقات و وقایعی را به خود دیده است که هر یک به نوعی می توانند تجربه ای برای مدیران فعلی و تجدید خاطراتی برای سهامداران باشند. این نوشتار به وقایع و اخبار بورس ایران در اولین روز تیرماه در طی سال های مختلف خواهد پرداخت که به نوعی برای بورس ایران حائز اهمیت بوده اند.

۱ تیرماه ۱۳۸۴، بورس با اوج گرفتن تبليغات انتخاباتي رونق گرفت: دكتر محمود احمدي نژاد يكي از دو كانديداي حاضر در دور دوم انتخابات رياست جمهوري در اين باره گفت: در صورت پيروزي در انتخابات از بازار سرمايه باقوت حمايت خواهم كرد زيرا اجراي طرح هاي توسعه در كشور نيازمند سرمايه گذاري هاي گسترده است.

۱ تیرماه ۱۳۸۵، ارزش بورس تهران به ۳۴ ميليارد دلار رسيد:  ارزش بازار سهام تهران در پايان مي ،۲۰۰۶ خرداد امسال، به مرز ۳۴ ميليارد دلار نزديك شد. طي دوره يك ساله محدود به مي ۲۰۰۵ تا مي ۲۰۰۶ ارزش بورس تهران ۸/۱۵ درصد كاهش يافته است.

۱ تیرماه ۱۳۸۷، مدیرعامل شرکت بورس پیشنهاد کرد: شرکت گاز باید به صورت چند هلدینگ واگذار شود. دکتر علی رحمانی، مدیرعامل شرکت بورس، ایجاد هلدینگ برای واگذاری شرکت‌های گاز استانی را مد نظر قرار داد و افزود: پیشنهاد شده این شرکت‌ها را به صورت مناطق پنج‌گانه سازمان‌دهی کرده و سپس به واگذاری آن‌ها بپردازیم.

۱ تیرماه ۱۳۸۸، مزایده فروش «صنایع هوایی ایران»: سازمان خصوصی‌سازی در این مزایده تعداد ۷۲میلیون و ۶۴۶هزارو ۷۶سهم شرکت صنایع هوایی را به قیمت پایه هر سهم ۹۷/۱۰۲۸ریال به فروش می‌رساند.

۱ تیرماه ۱۳۸۹، در این روز مدیرعامل سرمایه‌گذاری کارآمد از گشایش قریب‌الوقوع دفتر ویژه جذب سرمایه‌گذاران خارجی به بورس ایران در قلب اروپا خبر داد.

۱ تیرماه ۱۳۹۰، تصویب سه طرح جدید سرمایه گذاری خارجی: مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی گفت: در این جلسه سه پروژه جدید سرمایه گذاری خارجی و 8 طرح مربوط به تغییرات مجوز سرمایه گذاری مورد تصویب قرار گرفت.

۱ تیرماه ۱۳۹۱، تعداد سهامداران بورس به مرز 6 میلیون کد نزدیک شد: مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادر و تسویه وجوه گفت : تعداد کدهای سهامداران حقیقی و حقوقی حاضر در بازار سرمایه به حدود 6 میلیون رسید.

۱ تیرماه ۱۳۹۲، ارزش بازار سهام 36.33 درصد رشد کرد: بورس تهران در حالی پرونده خرداد ماه را بست که در این سه ماه با رشد و رونق همراه بود تا جایی که ارزش بازار در این مدت نزدیک به 36.33 درصد رشد کرد. رشد 7.1 درصدی شاخص کل بورس تهران نسبت به هفت روز گذشته، نام پربازده ترین بازار جهان را برای ایران رقم زد.

۱ تیرماه ۱۳۹۳، تمام اعضای تیم ملی فوتبال ایران، در صورت صعود به مرحله دوم رقابت های جام جهانی 2014 برزیل، سهامدار می شوند. همچنین امیررضا خادم در نشست خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: در نشست دیروز که دو ساعت و نیم طول کشید مطالبی در مورد شفاف سازی و چارچوب خصوصی‌سازی سرخابی‌ها مطرح شد تا انشاءالله این موضوع به زودی اتفاق بیفتدو موظفیم بر اساس قانون تا آخر امسال کار خصوصی‌سازی این دو تیم را انجام دهیم

۱ تیرماه ۱۳۹۵، معاون علمی و فناوری رییس جمهور اعلام کرد؛ ورود شرکت‌های دانش بنیان به بورس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: درحوزه بورس بزودی شرکت‌های دانش بنیان را وارد می‌کنیم.

۱ تیرماه ۱۳۹۸، واگذاری دو خودروساز بزرگ دولتی: وزیر صنعت، معدن و تجارت واگذاری دو خودروساز بزرگ دولتی به بخش خصوصی واقعی از اموال غیردولتی آنها شروع شده و تا سال ۹۹ به انجام می‌رسد. همچنین در این روز  محمودگودرزی به عنوان معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران منصوب شد.

۱ تیرماه ۱۳۹۹، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شد: امروز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تعیین شد.

۱ تیرماه ۱۴۰۱، سودهای مردم پس از سال‌ها به دست‌شان رسید: پس از سال‌ها سودهای رسوب شده ناشران بازار سرمایه از طریق اطلاعات سامانه سجام به دست مردم رسید.

منبع: سنا و روزنامه دنیای اقتصاد و همشهری

 

بورس در گذر زمان هر روز ساعت ۷ صبح منتشر خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا