سان‌برد بار دیگر فعال شد؛ آی‌مسیج برای کاربران اندرویدی

در اواخر سال ۲۰۲۲، شاهد معرفی اپلیکیشن اندرویدی جدیدی به نام سان‌برد بودیم. این اپلیکیشن برآورده‌کردن آرزوی بسیاری از کاربران اندروید را نوید می‌داد:‌ امکان استفاده از آی‌مسیج روی اندروید. به گزارش Android Authority، حالا این برنامه مجدد در‌دسترس قرار گرفته است.

با اینکه هیچ شرکتی جز اپل نمی‌تواند آی‌مسیج را به‌طور واقعی به اندروید منتقل کند، سان‌برد ادعا می‌کرد که با برقراری پل ارتباطی بین پیام‌های شما و ماشین مجازی macOS، راهی ساده و رایگان برای این کار ارائه می‌دهد. سان‌برد به‌سرعت در کانون توجه قرار گرفت و حتی پوسته‌ی آن با نام Nothing Chats روی گوشی ناتینگ فون ۲ نصب شد.

متأسفانه این سرویس به‌درستی کار نمی‌کرد و مهم‌تر از همه، به کابوسی امنیتی تبدیل شد. تنها چند ساعت پس از عرضه Nothing Chats، این برنامه از پلی استور حذف و روی گوشی ناتینگ فون ۲ غیرفعال شد و کمی بعد خود سان‌برد نیز به حالت تعلیق درآمد.

در اواخر فروردین سال جاری، سان‌برد به‌طرز غیرمنتظره‌ای از بازگشت خود خبر داد. این شرکت اعلام کرد که قصد دارد نسخه‌ی بتای اپلیکیشن خود را با بهبودهای جامع در زیرساخت خود برای امن‌تر و خصوصی‌تر‌ کردن آن، دوباره راه‌اندازی کند. اکنون این شرکت می‌گوید که به‌طور رسمی ارائه‌ی دسترسی به لیست انتظار خود با بیش از ۱۷۱,۰۰۰ نفر ثبت‌نامی را شروع کرده است.

بخش زیادی از افراد در لیست انتظار، احتمالاً قبل از رسوایی Nothing Chats ثبت‌نام کرده‌اند. در‌حالی‌که سان‌برد ادعاهای بزرگی درباره‌ی تعهد خود برای ارائه‌ی تجربه‌ی پیام‌رسانی قدرتمند و امن و یکپارچه که شکاف بین کاربران اندروید و iOS را پر می‌کند، مطرح کرده است، این شرکت سابقه‌ی بدی در عمل به وعده‌های خود دارد.

توصیه می‌کنیم بدون درنظر‌گرفتن اقدامات احتیاطی بیشتر درباره‌ی حریم خصوصی خود، سان‌برد جدید را امتحان نکنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا