گزارش بورس امروز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳

۱- بانک مرکزی از تمام بانک‌ها خواست به نرخ سود را به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برگردند و آن‌ها رادر صورت تخطی به سلب صلاحیت تهدید کرده است!
۲- پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه گروه مالی داتام / درصد افزایش سرمایه: ۲۰
۳- فرزین ریس کل بانک مرکزی عنوان کرد که افزایش نرخ بهره از زمستان سال گذشته با انتشار اوراق ۳۰ درصدی توسط بانک‌ها و تداوم آن با افزایش پی در پی نرخ بهره بین بانکی عاملی اثر گذار بر تداوم ریزش بازار سهام نبوده و این روند نزولی از مدت‌ها پیش آغاز شده است. 
۴- مدیر عامل تفارس: کار‌های لازم جهت عرضه پتروشیمی بندر امام هم در دستور کار است. / طی سال گذشته پذیرش پتروشیمی اروند انجام شده ودر صورت اینکه شرایط بازار مساعد باشد، عرضه می‌شود.
۵- رئیس کل بانک مرکزی: هدف ما کمک به بازار سرمایه است و نمی‌خواهیم سیاست‌های بانک مرکزی، مخل بازار سرمایه باشد. رشد بازار سرمایه برای بانک مرکزی مهم است و براین باور هستیم که بازار سرمایه از محل بازار اولیه رشد کند. 
۶- داوود منظور؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه: در مدار کاهش تورم هستیم و می‌توانیم آن را به کانال ۲۰درصد برگردانیم
۷- وبصادر افزایش سرمایه را ثبت کرد: افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۱۷۵,۳۵۳,۹۷۲ میلیون ریال به‌مبلغ ۲۱۵,۳۵۳,۹۷۲ میلیون ریال در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.
۸- مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه خود با مدیران عامل شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ بازار سرمایه که در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد گفت: افزایش نرخ بهره به ۴۰ درصد، دریافت نرخ ارز نیمایی از شرکت‌ها و صدور برخی از دستورالعمل‌ها در حوزه‌هایی مانند پالایشگاه‌ها از جمله مسایلی است که در جلسه با دولت مورد بحث قرار گرفت.
۹- معاون اقتصادی ایران خودرو: بزودی وارد بحث افزایش سرمایه و تجدید ارزیابی خواهیم شد.

صف‌های خرید و فروش در پیش گشایش

تعداد نماد‌های در صف خرید: 72 نماد | ارزش صف‌های خرید: 352.4  میلیارد تومان

تعداد نماد‌های در صف فروش: 166 نماد | ارزش صف‌های فروش:  699.7  میلیارد تومان

 

این خبر در حال تکمیل است …

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا