پایداری آب تهران با بهره‌برداری از مخزن آب ۳۰ میلیون لیتری در غرب

همزمان با دهه مبارک فجر، از مخزن آب ۳۰ هزار مترمکعبی غرب تهران در محدوده میدان آزادی بهره‌برداری شد.

به گزارش ایسنا، طرح توسعه ۳۰ میلیون لیتری مخزن ۱۳ به منظور افزایش اثربخشی سرانه ذخیره آب  تهران و تاب‌آوری تاسیسات، با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰۰۰ میلیارد ریال ظرفیت تامین آب ۶۰ هزار نفر جمعیت محدوده‌های یادشده اجرا شده است.

محسن اردکانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این خصوص گفت: توسعه ۳۰ هزار مترمکعبی مخزن ۱۳ در غرب تهران موجب پایداری آب تهران از لحاظ کمی و کیفی خواهد بود.

اردکانی با اشاره به طرح‌های در دست اجرای آبفای استان تهران در زمینه مدیریت تامین و توزیع آب تهران، از طرح رینگ حضرت قمربنی‌هاشم (ع) به عنوان شاخص‌ترین طرح در حال احداث نام برد و گفت: تاکنون اجرای ۱۴۰ کیلومتر از این طرح ۱۷۰ کیلومتری به پایان رسیده و ۳۰ کیلومتر دیگر آن تا سال آینده خاتمه می یابد.  

به گفته وی در شرایطی که امکان اضافه کردن منابع آبی برای پایتخت وجود ندارد، با بهره‌برداری از رینگ آبرسانی تهران امکان انتقال آب بین مخازن و اتصال آنها به یکدیگر و بهره‌وری افزایش خواهد یافت.  

مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: در حال حاضر هیچ پروژه‌ای در حوزه آب و فاضلاب در تهران تعطیل و یا نیمه‌تعطیل نیست و توانسته‌ایم اعتبار مالی این پروژه‌ها را از منابع مختلف مدیریت کنیم.  

طبق اعلام وزارت نیرو، اردکانی خاطرنشان کرد: با برنامه مدون و تشکیل سه قرارگاه در حوزه‌های تامین منابع مالی، مدیریت تنش آبی و مدیریت رسانه، بدون‌وقفه و با کار جهادی در حال خدمت به مردم شریف این استان هستیم.  

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا